שרת התרבות והספורט מירי רגב יורה לכל הכיוונים ולא מתכוונת להוריד את גובה הלהבות בקרב מול אמני ישראל. בריאיון שיתפרסם בחודש הבא במגזין "את" מכנה רגב את האמנים "קפוצי תחת וכפויי טובה". בהקלטות מהריאיון שמפורסמות הערב (חמישי) במהדורה המרכזית אומרת רגב כי ידעה "שעולם התרבות הוא כפוי טובה, לא בא לי לעבוד בשביל כפויי טובה. אין הכרת הטוב בעולם התרבות". מחר אמורה רגב להעניק פרס בטקס פרסי התיאטרון - ומול הדברים האלה האירוע הופך נפיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון, שאותו ערכה העיתונאית תחיה ברק, אומרת רגב: "רבאק, אני באה, מכירה את עצמי, הרי אני אזיז הרים. אני יודעת שהמאבק הראשון שלי יהיה על תקציב התרבות ואני הולכת עליו, מפוכחת, ואני אומרת 'בשביל מה אני הולכת לעבוד?' בשביל חבורה של אנשים כפויי טובה, חושבים שהם יודעים הכל, טרחנים חלקם, צבועים...אבל יש לי כנראה שיעור - לעבוד בשביל אנשים שלא אוהבים אותי".

על שלום חנוך: "אני נותנת כסף והוא יבוא ויגיד לי לא להופיע. כאילו, מי אתה?"

כשהשחקן גברי בנאי שמע שרגב מונתה לשרת התרבות, הוא קרא לה "בהמה". המוזיקאי שלום חנוך דרש שלא תגיע למופע שלו, שפתח את פסטיבל ישראל. רגב לא נשארת חייבת: "אני לא אגיד שלא רציתי להיכנס בגברי, שפתח את הפה ואמר עליי 'בהמה', או בשלום חנוך", היא אמרה, "אבל קיבלתי החלטה שברגע שאני בתפקיד הזה של אחראית עליהם, אני לא אשחק במשחק המלוכלך שלהם. הוא (גברי בנאי - י.ר) קרא לי ככה ביום שהייתי במצב הנפשי הכי קשה שלי".

"מי אתה?". שלום חנוך (צילום: חדשות 2)
"מי אתה?". שלום חנוך | צילום: חדשות 2
העדיף לשתוק. בנאי (צילום: חדשות 2)
"דווקא ביום הכי קשה". גברי בנאי | צילום: חדשות 2

רגב מוסיפה: "מי רצה בכלל להיות שרת התרבות והספורט? מי רצה בכלל לדאוג לכם, האמנים, שיהיה לכם יותר תרבות כדי שיותר תופיעו. ואז הוא פתח את הפה הגדול שלו. עכשיו, היו לי שתי אופציות: או להתחיל להתנגח איתם או להגיד 'מירה, זה התחום שלך'. ואז אמרתי - הוא שחקן? גם אני שחקנית. הוא רצה שאני אשחק במשחק שלו. אני אחליט הפעם באיזה משחק לשחק. זו הייתה ההחלטה שלי, אז הגבתי כמו שהגבתי, זה הקטין אותו.

"אותו דבר שלום חנוך, הרי יכולתי להחליט שאני לא הולכת לשלום חנוך. הרי הוא שמה בזכות זה שאני מממנת את הפסטיבל הזה, מישהו צריך לשלם לו את הכסף, מישהו צריך לשלם להם. אני הולכת ונותנת כסף באמת שתהיה תרבות בכל הארץ והוא יבוא ויגיד לי לא להופיע. כאילו, מי אתה?".

על הזמר אביב גפן אמרה רגב כי "הוא בכלל לא שירת בצבא, מה יש לו להגיד". הוא בתגובה צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני מאחל לשרת התרבות קדנציה מוצלחת יותר ומתלהמת פחות מאיך שהיא התחילה, ושתשכיל להילחם למען האמנים ולא נגדם".

בריאיון, רגב אף קובעת את הגבולות החדשים של חופש הביטוי ומסבירה את התבטאות "30 המנדטים מול 20" שלה לפני כשבוע. היא מספרת כי באחת הפעמים הגיע אליה אוהד קנולר, יו"ר ארגון השחקנים וישראל, ואמר לה כי הוא עובד על תסריט במשך שנתיים ו"רוצה לדעת מה מותר ומה אסור, זה לא ברור". "אמרתי לו", היא מציינת, "שתוך חודש תדע בדיוק מה מותר ומה אסור. כדי שכשאתה תחליט לכתוב משהו ואתה תרצה את התמיכה שלי אתה תדע במה אני אתמוך ובמה לא".

"לא נחזור למציאות של י-ם מחולקת" (צילום: תמר מצפי)
"מרוצה ששמים קווים אדומים". נתניהו | צילום: תמר מצפי

רגב: נתניהו "מרוצה מאוד שאנחנו שמים את הקווים האדומים". על גילה גמליאל: "בטוחה שהיא מצטערת"

שרת התרבות והספורט מדגישה כי ראש הממשלה "מרוצה מאוד" מההתפתחויות האחרונות בעניין התרבות בישראל. "הוא דיבר איתי על זה, כן, הוא אמר שהוא מרוצה מזה שאנחנו שמים את הקווים האדומים. שהממשלה היום היא לא ממשלה שמתנצלת כמו שהיה בעבר".

"בטוחה שהיא מצטערת". גמליאל
"בטוחה שהיא מצטערת". גמליאל | צילום:

על הקרב בתוך סיעת הליכוד עם השרה גילה גמליאל: "תרשי לי לא להתייחס לדברים שלה. אני בטוחה שהיא מצטערת על מה שהיא אמרה. אני מציעה שכל שר יתעסק בענייני משרדו. האמירה שלה הייתה לא במקום, ממקום לא ענייני ואני מציעה לה שתשקול להבא את האמירות שלה. במקום ללכת לנסות להתחנף למגזרים כאלה ואחרים, תלמדי את העניין ותבואי תדברי לעניין וממקום ענייני".

לאחר שידור הדברים, הבהירה הערב השרה רגב את כוונתה: "את דברי כיוונתי לאומנים כדוגמת קוטלר, גרבוז ואחרים, המכנים חלקים נרחבים בעם בהמות, מנשקי מזוזות או צ׳חצ׳חים, בזמן שאני נלחמת על הגדלת תקציב התרבות - ולזה קוראים כפיות טובה.

"מרגע כניסתי למשרד התרבות והספורט אני פועלת בשיתוף פעולה עם נציגי מוסדות התרבות על מנת לקיים דיאלוג מכבד אשר יקדם את התרבות הישראלית במדינת ישראל. בכוונתי להמשיך ולהיאבק למען הגדלת התקציב לטובת אזרחי מדינת ישראל ואומניה".