בחירות 2015 הסוערות השאירו חותם לא מבוטל גם על עולם האמנות והתרבות הישראלי, עם מספר אנשי רוח ובמה שהיו בלב המחלוקת הציבורית בעקבות אמירות שנויות במחלוקת. סרטון שפורסם היום (שני) מנסה לאחות את הקרעים בצורה מקורית: אמנים שמפרגנים האחד לשני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את היוזמה קידם ארגון "גשר" שפועל למען קידום ערבות הדדית בישראל. בסרטון עצמו המשתתפים אומרים "גם אם אתם ימנים, אם אתם שמאלנים, אשכנזים, ספרדים, כהים, בהירים, חילונים, דתיים, לא משנה מאיפה באנו, האמנות מחברת בין כולם. בין קצוות בין ניגודים. יש לה יכולת לקרב לאחד ולגשר בין אנשים", ובהמשך כל אמן מציינים שם של אמן אחר ומסבירים את הסיבה שבחרו דווקא בו.

מירי מסיקה מפרגנת לזמר שי צברי (צילום: חדשות 2)
מירי מסיקה מפרגנת לזמר שי צברי | צילום: חדשות 2

האמנים שהשתתפו בסרטון התבקשו לפרגן למי מחבריהם שהם רואים כראוי להערצה. בין המשתתפים בסרטון נמצאים השחקנית יונה אליאן, שבחרה במרגלית צנעני: "אישה גדולה", כתבה עליה. השחקן מיכאל מושונוב בחר במגישת הטלוויזיה ה"מדהימה" כדבריו, לוסי אהריש, שהדליקה משואה ביום העצמאות האחרון.

אוהד קנולר על עומר אדם: "אתה אש!"

דקלון מפרגן לאהובה עוזרי
דקלון מפרגן לאהובה עוזרי | צילום:

כדורגלן העבר ומגיש הטלוויזיה בוני גינצבורג בחר בבדרן אסי כהן: "כישרון אדיר", כתב עליו. החקיין והבדרן טוביה צפיר אמר כי הוא רוצה לפרגן לזמר חיים משה. השחקן אוהד קנולר בחר בזמר עומר אדם: "אתה אש!", לדבריו. מגישת הטלוויזיה והשחקנית אפרת רייטן בחרה בעיתונאית חדשות 2 סיון רהב מאיר כמי שהיא רואה כראויה לפרגון.

העיתונאי אברי גלעד בחר במוזיקאי קובי אוז: "הוא גאון, מוזיקאי מהחשובים שיש לנו". הזמר הוותיק דקלון בחר בזמרת אהובה עוזרי: "היא נשמה טהורה". השחקן ליאור אשכנזי בחר בעמיתו יוסף ג'ו סוויד: "שחקן ענק".

ליאור אשכנזי מפרגן ליוסף סוויד (צילום: חדשות 2)
ליאור אשכנזי מפרגן ליוסף סוויד | צילום: חדשות 2

"בין כל המתחים והמחלוקות אנו מאמינים שהמוזיקה התרבות והאמנות מחברים ומאחדים את כולם", מסכם הסרטון את המסר. "לא חשוב מהן השקפותיך, לא חשוב מהן דעותיך, פרגון ומילה טובה מחזקים אותנו ומחברים אותנו כחברה. לפרגן, כמה פשוט, ככה חשוב. בואו לא נפחד להגיד מילה טובה".