בימים הקורבים הכל עומד להשתנות בחייה של גל גדות. זה יקרה כשיצא בעולם הטריילר של הסרט "באטמן נגד סופרמן", שם היא משחקת את וונדר וומן - דמות בדיונית של גיבורת על, וללא ספק תפקיד חייה והפריצה הגדולה של גדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה על בחירתה לתפקיד וונדר וומן לא עברה חלק אצל החנונים האמריקנים, אלה שקראו את חוברות הקומיקס והתאהבו בציורים, שם דמותה של אשת הפלא נראית יותר "מלאה". אבל לשאול על נושא זה נאסר עלינו, כמו על כל דבר שקשור לוונדר וומן. ולכן אנשי יחסי הציבור עוצרים את גדות ברגע שהיא מתחילה להשיב על שאלות הקשורות בתפקידה החדש וגם על נושא המשקל של גיבורת העל.

ב -11 השנים האחרונות גל גדות עשתה מסלול סינדרלה מואץ עם כפלי זמן בולטים. ממלכת יופי לדוגמנית ומשם ישירות להוליווד, בלי לעבור דרך סרט ישראלי קודם, שלא לדבר על לימודי משחק. "בטוח שהייתי מרוויחה מזה ברמה האישית, המקצועית", אומרת גדות. "אני מרגישה כך פחות כי אני כבר יותר משופשפת, כי כבר שיחקתי בכמה פרויקטים".

 

תשתתף בסימפסונס. גדות (צילום: רויטרס)
"כולם כמוני-כמוך". גדות | צילום: רויטרס

 "בסופו של יום כולם כמוני-כמוך"

תחושת חוסר הביטחון עליה מדברת גדות קיבלה מהר מאוד פרופורציות. "משיחות שלי עם שחקנים שגם למדו, כל שחקן סובל מתסמין חוסר ביטחון קל כשהוא בא לעבוד", מספרת גדות.

גם העבודה היומית עם הכוכבים הגדולים לא גורמת לגדות להתלהב יתר על המידה. "בסופו של יום כולם כמוך כמוני, רוצים להיות בסביבה טבעית, נורמלית, שפויה, שלא ישפטו אותם יותר מדי, שיקבלו אותם ושיהיה לנו נעים", היא טוענת. "כל האנשים שעבדתי איתם ללא יוצא מן הכלל היו אנשים שלא חיו את הפאסון הזה".

מלבד זאת, לגדות יש דרך ברורה איך נשמרים גם מכל ה"זוהר" ההוליוודי. "אני חושבת שמשפחה זה דבר שהוא מאוד מאזן ומחזיק את הרגליים טוב על הקרקע", היא מסבירה.

את הסרט הישראלי הראשון שלה, "שושנה חלוץ מרכזי", היא עשתה אחרי שכבר הייתה מוכרת בארצות הברית. "הסרט הראשון שלוהקתי אליו היה 'מהיר ועצבני'", היא מספרת. "משם כל הסרטים שקיבלתי אחר כך הגיעו מארצות הברית, ואני תמיד נורא רציתי לעבוד בארץ, קל לי הרבה יותר לשחק בעברית".

"אני הכי הייתי רוצה לעשות משהו שקשור בשואה", מוסיפה גדות. "חשוב לקחת חלק בפרויקט כזה. סבא שלי היה בשואה וזה משהו שליווה אותנו. אבל זה נושא שאני גם מרגישה שכולם לאט לאט כבר פורחים מהעולם. אז אני חושבת שזה חשוב להמשיך, לספר לילדים שלנו מה היה".