לאחר הסערה שחוללו דבריה כשקשרה בין מצביעי הימין לבין נוסעי "טיסת השוקולד", התייצבה השחקנית ענת וקסמן לשיחה אישית עם רינה מצליח בתכנית פגוש את העיתונות, שיחה שבה הביעה צער על הפרשה. "אני רוצה להגיד שלא נאמר שום דבר גזעני, הטון היה מתנשא ועל זה אני מתנצלת", אמרה השחקנית, שבשלבים מסוימים לא הצליחה לעצור את הדמעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וקסמן סיפרה על התחושות הקשות המלוות אותה מאז פורסמו לראשונה קטעים מהריאיון. לדבריה, דיברה מדם ליבה על הרצון להביא לשינוי במדינה, ולא התכוונה לפגוע. "באותו רגע לא חשבתי שאני מתנשאת. באתי עם בטן מאוד רכה בתום לב, כבנאדם שחי במדינה הזו שרוצה שיהיה טוב לילדים שלו", הוסיפה וקסמן. על הקריאות לחרם עליה אמרה: "תניחו לי, תנו לי לחיות בשקט".

וקסמן סיפרה גם על הלינץ' הציבורי שעבר עליה בשבוע האחרון, כשאנשים זרים פנו אליה ברחוב, אחדים גידפו בעוד אחרים "העניקו" לה שוקולד במחאה על דבריה. "הילדים שלי דואגים לי, זה סיוט, אני רוצה שהוא ייגמר, אני מתה שהוא ייגמר", אמרה כשדמעות זולגות מעיניה. "אני בסדר, אבל די תפסיקו, אני לא פושעת ואני לא אויב העם, די תרדו מהדרמות".

היא הסבירה את המעידה בלשונה בתמימותה וברצונה להביא לשינוי לטובה. "שחקנים הם קורבן קל, הם צבעוניים ורגשנים וקצת טיפשונים. הייתי טרף קל, נפלתי למקום שלא התכוונתי", אמרה וקסמן. לטענתה, העובדה שהותקפה בימים שלאחר הריאיון עמה יגרמו לכך ששחקנים נוספים יסרבו להתראיין בעתיד על דעותיהם הפוליטיות.

בליכוד לעומת זאת לא התרשמו מהתנצלותה של וקסמן הערב ובחרו לתקוף: "ההיתממות והדמעות של ענת וקסמן בראיון לרינה מצליח - אינן מכסות את העובדה שגם הערב היא סירבה להתנצל על התוכן הגזעני של דבריה, הסתתרה מאחורי 'זכות הדיבור' והסכימה להתנצל רק על 'הטון המתנשא' של דבריה הפוגעניים", אמרו במפלגה לאחר פרסום הריאיון הרגשני עמה.

בריאיון השנוי במחלוקת שפורסם בסרטו של דני קושמרו "שתי מדינות לשני עמים", התייחסה וקסמן לתוצאות הבחירות ולאכזבתה מכך שבפריפריה זכה רה"מ נתניהו למרבית הקולות. "הוא לא צריך לשכנע אותם, את המשוכנעים לשכנע? הוא רק אומר 'ערבים' והם יוצאים מהחורים. אין עם מי לדבר בכלל".

הדברים עוררו זעם רב ואף קריאות לחרם נגד השחקנית המצליחה. כך לדוגמה מנכ"לית היכל התרבות בקריית מוצקין הודיעה כי לא תזמין עוד הצגות שבהן היא מופיעה, גם ראש עיריית דימונה קרא לעמיתיו ראשי העיריות שלא להזמינה להופעות. באיגוד אמני ישראל גינו בתוקף את המגמה וטענו כי חרם הוא "מדרון חלקלק ומסוכן שאין לו מקום בחברה דמוקרטית".