סופית - אביב גפן לא יופיע בטקס המשואות: כפי שפרסם לראשונה עמית סגל, מרכז ההסברה של משרד התקשורת הודיע היום (חמישי) באופן סופי, כי האמן והזמר אביב גפן לא יופיע בטקס המשואות ביום העצמאות הקרוב. בהודעה נמסר כי ההחלטה התקבלה על ידי גורמי המקצוע במרכז וכי רשימת האמנים שיקחו חלק בטקס כבר נסגרה. גפן בתגובה: הסיבה לביטול - פוליטית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לפייסבוק של החדשות

לפני כחודש פרסם עמית סגל כי משרד התרבות בראשות השרה מירי רגב סיכל את הופעתו של הזמר אביב גפן בפתיחת טקס הדלקת המשואות, שיפתח את חגיגות יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל. במשרד התרבות טענו אז כי לא הוטל וטו על השתתפותו של גפן בטקס.

על פי הדיווח, לפני מספר שבועות פנה מרכז ההסברה אל הזמרים אביב גפן ושרית חדד בבקשה שיבצעו דואט של השיר "יומן מסע" בפתח הטקס היוקרתי הפותח את חגיגות יום העצמאות. השיר, אותו כתב גפן, היה אמור להוות סמל למסע שעברה המדינה בשבעים השנים האחרונות.

שרית חדד (צילום: מאיר ברכיה)
שרית חדד | צילום: מאיר ברכיה

גפן וחדד התלהבו מהיוזמה והסכימו במקום, וכבר נערכו פגישות בין הזמרים לבין במאי הטקס רן צחור כדי לתאם את ההפקה המסובכת. ואולם לפני שבועיים הוטל וטו על השתתפותו של גפן בטקס. הנימוק הרשמי לא נמסר, כך שלא ברור אם מדובר בעובדה שלא שירת בצבא (אם כי גם חדד עצמה לא שירתה) או התבטאויותיו בגנות הממשלה והעומד בראשה.

יש לציין כי בסמוך לביטול אמר גפן בהופעתו ש"ראש הממשלה הוא עריץ שעושה מה שהוא רוצה", כאשר לא ברור אם הביטול הוביל להתבטאות או להפך. לבסוף הוחלט ששרית חדד תופיע לבדה בטקס.

מאביב גפן נמסר בתגובה: "‏למדתי מהתקשורת שלא אופיע השנה בטקס הדלקת המשואות, לאחר שביקשו ממני להשתתף. הסיבה הרשמית: השיר "יומן מסע" לא מתאים. הסיבה האמיתית: פוליטית".