אימרי זיו (צילום: רונן אקרמן)
אימרי זיו | צילום: רונן אקרמן

עכשיו זה רשמי: הזמר אימרי זיו ייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון הקרובה - כך נקבע אמש (שני) בגמר תחרות "הכוכב הבא באירוויזיון". זיו יופיע בתחרות שתיערך השנה באוקראינה ויקווה לשפר את ההישג של ישראל מהשנה שעברה - מקום 14.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לשלב הגמר של התכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" ששודרה בערוץ 2 העפילו ארבעה מתמודדים: ההרכב "ביטבוקס אלמנט", דיאנה גולבי, ג'ולייטה ואימרי זיו. לאחר שני הסיבובים הראשונים העפילו גולבי וזיו לסיבוב האחרון.

השיר אותו יבצע זיו באירוויזיון 2017 ייבחר בשבועות הקרובים על ידי ועדת מומחים וייחשף בחודש הבא. את השיר הנבחר יבצע זיו תחילה בחצי הגמר השני של האירוויזיון שייערך ב-11 במאי. אם יעבור את השלב הזה, יעפיל זיו לגמר ב-13 במאי, ובכך ימשיך רצף של שתי עליות של ישראל לגמר התחרות בשנתיים האחרונות.

המתמודד של השנה שעברה, חובי סטאר (צילום: באדיבות ערוץ 1)
המתמודד של השנה שעברה, חובי סטאר | צילום: באדיבות ערוץ 1

במסגרת שיתוף פעולה של "קשת" ורשות השידור, התכנית בחרה את שני המתמודדים האחרונים שייצגו את ישראל בתחרות הזמר – נדב גדג' ב-2015 וחובי סטאר ב-2016. השנה תשודר התחרות בתאגיד השידור הישראלי "כאן", שיעלה לאוויר ב-30 באפריל.

השנה היא ההפקה ה-62 של תחרות השירים הבינלאומית, ותתקיים בקייב בירת אוקראינה באולם הכנסים הבינלאומי. זאת לאחר שניצחה באירוויזיון 2016 עם השיר "1944" שביצעה הזמרת ג'מאלה. 

הסיסמה עבור תחרות האירוויזיון 2017 היא "לחגוג את המגוון". הסיסמה היא המסר המרכזי לאירוע של השנה, והיא מבוטאת על ידי עיצוב לוגו המבוסס סביב שרשרת חרוז אוקראיני מסורתית.