הזמר והיוצר מאיר בנאי הלך היום (חמישי) לעולמו בגיל 55, אחרי מאבק במחלת הסרטן. במהלך קריירה שנמשכה יותר מ-30 שנה הוציא בנאי שבעה אלבומים והפך לחלק מפס הקול הישראלי עם להיטים כמו "גשם", "וביניהם" ו"שער הרחמים". בנאי, נצר למשפחת האמנים המפורסמת, הותיר אחריו שני ילדים - נועם ונגה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנאי חלה בתקופה האחרונה, אך דבר מחלתו היה ידוע רק לבני משפחתו. בימים האחרונים הידרדר מצבו והערב הוא נפטר בביתו - כשהוא מוקף על ידי בני משפחתו, בהם הוריו, אחיו, ושני ילדיו. הלווייתו תתקיים מחר ב-12:00 בבית העלמין גבעת שאול שבירושלים.

בנאי, בנם הבכור של יצחק ושמחה בנאי ואחיהם הבכור של אורנה, אביתר ואפרת בנאי, נולד בבאר שבע בשנת 1961 - והחל לכתוב ולנגן שירים בגיל 17. למרות שהתקבל ללהקה צבאית, הוא התגייס לשריון לאחר שהרמטכ"ל דאז, רפאל איתן, ביטל את הלהקות הצבאיות. לאחר שהשתחרר משירותו הצבאי התגלה בנאי לראשונה בהופעה בתכנית הטלוויזיה "זה הזמן", אליה הוזמן להופיע כזמר אורח.

ב-1982 הוציא את הסינגל "אביתר" שכתב על אחיו הצעיר אביתר בנאי ולאחר מכן הוחתם בחברת התקליטים של המלחין נחום (נחצ'ה) היימן. ב-1984 התפרסם אלבומו הראשון שנקרא "מאיר בנאי". ב-1985 שיחק בסרט "שוברים" של אבי נשר ואף הלחין ושר בסרט את "שירו של שפשף", שהפך ללהיט גדול. שנה לאחר מכן השתתף בסרט "נאדיה" לצד בן דודו יובל בנאי ואף כתב, הלחין ושר את שיר הנושא של הסרט - "חלומות אחרים".

הפריצה הגדולה שלו הגיעה ב-1987 עם יציאת אלבומו השני "גשם". הוא כתב והלחין את כל השירים באלבום, בהם "אצלך בעולם" ושיר הנושא. תוך חודשים ספורים הגיע האלבום למעמד של אלבום זהב, לאחר שמכר יותר מ-20 אלף עותקים.

"כשאני עם הגיטרה אני מוגן"

ב-1992 יצא אלבומו של בנאי "וביניהם", שכלל את הלהיטים "שער הרחמים", "אהבה קצרה" ושיר הנושא "וביניהם". האלבום הפך להצלחה מסחררת ובנאי נבחר באותה שנה לזמר השנה. השיר "אהבה קצרה" נבחר לשיר השנה. האלבום הגיע למעמד של אלבום פלטינה עם מכירות של יותר מ-40 אלף עותקים.

"באיזשהו מקום, המקצוע הזה בכלל לא מתאים לי. אני לא תכננתי את זה ככה, אבל לא יכולתי להתכחש לזה - לא יכולתי לומר לא", סיפר בעבר בנאי בריאיון. ב-2002 הוציא אלבום אוסף כפול בשם "כמה אהבה" שזכה להצלחה והחל בתהליך של התקרבות לדת ולשירה היהודית המסורתית.

ב-2007 הוציא את אלבום האולפן האחרון שלו - "שמע קולי" - שכלל שירים שנכתבו על ידי משוררים יהודים מתקופות שונות. כשלושה חודשים לאחר צאתו הגיע האלבום למעמד של אלבום זהב. בריאיון שהעניק לחדשות 2 לפני מספר שנים סיפר בנאי כי למרות ההצלחה הגדולה שזכה לה, היה ביישן מאוד, אך ציין: "כשאני עם הגיטרה אני מרגיש מוגן".