הקרב המשפטי מחריף. אתניקס (צילום: חדשות 2)
הקרב המשפטי מחריף. אתניקס | צילום: חדשות 2

המאבק באתניקס מחריף: סולן הלקה זאב נחמה הגיש היום (רביעי) תביעה נוספת נגד תמיר קליסקי, הקלידן והמפיק המוסיקלי ואחיו דרור, בדרישה לקבלת הבעלות על החברה המשותפת שהקימו - "שולטן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חברת "שולטן" הוקמה בשנת 1992 על ידי זאב נחמה, תמיר קליסקי ואחיו דרור בבעלות שווה בין שלושת השותפים. החברה ניהלה את אתניקס עד 2011 כשדרור עמד בראש וניהל אותה במשך השנים. החברה מחזיקה בזכויות על ה"סמל" של אתניקס ובחלק ניכר מהתמלוגים של הלהקה.

זאב נחמה ותמיר קליסקי ייסדו את להקת אתניקס בסוף שנות ה-80 ומאז הפכה לאחת הלהקות המצליחות בישראל. לפני כחצי שנה פורסם ב"ידיעות אחרונות" על סכסוך קשה באתניקס, ועל כך שקליסקי מתכוון לתבוע את מנהל הלהקה ואת הסולן זאב נחמה על שהעלימו ממנו, לטענתו במשך שנים, הכנסות ותמלוגים.

הלהקה החליטה להשעות את קליסקי ולתבוע אותו על 2 מיליון שקלים, פיצוי על פגיעה בשמם הטוב. קליסקי בתגובה, פנה בדרישה לבית המשפט שיורה לאתניקס להחזירו לאלתר ללהקה, או לחילופין - לפרק אותה.

כואב לי נורא שזאב נחמה לא מרפה מתמיר קליסקי, שותפו הנאמן ללהקה מזה כ -30 שנה", אמרה ורד רקנאטי היימן, המנהלת האישית של קליסקי. "תמיר ואחיו דרור קליסקי, מנהלים לתפארת ובאופן הראוי לשבח, את חברת "שולטן" המחזיקה הבלעדית בסימן המסחרי "אתניקס". אני שוב קוראת לזאב נחמה להביע חרטה על העוול הנורא שנעשה לתמיר קליסקי עם סילוקו ולדאוג לכך שתמיר ישוב במהרה ללהקת אתניקס - מפעל חייו".