זקצר עם הפרס, אמש
זקצר עם הפרס, אמש | צילום:

כבוד לקולנוע הישראלי בחו"ל: "סופת חול", סרטה של הבמאית עילית זקצר, זכה אמש (שבת) בפרס מחבר השופטים בפסטיבל הנחשב "סאנדנס" בארצות הברית. סרטה הראשון של זקצר התחרה במסגרת הבינלאומית של הפסטיבל, שנערך במדינת יוטה, והגיע למקום הראשון בדירוג חבר השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרט שזכה בפרס עוקב אחר סיפורן של שתי נשים בדואיות, אם ובת, רגע לאחר שהמציאות היומיומית מתנפצת בפניהן. בעוד שבסביבתן המסורתית החוקים מוכתבים מראש, השתיים נאבקות לשנות את גורלן, כל אחת בדרכה שלה. את הדמויות הבדואיות הראשיות מגלמים למיס עמאר הצעירה בתפקידה הראשון בקולנוע, רובא בלאל-עספור (צימאון, הבועה, התסריטאי) והייתאם עומארי (בית לחם).

זקצר מסרה בתגובה: "אני נרגשת ושמחה מאוד ובעיקר חסרת מילים. זה היה שבוע ארוך של ראיונות ודיבורים על הסרט ועכשיו, כשזכינו, נותרתי חסרת מילים. לצערי הצוות חזר ארצה ונשארתי לבד אבל אני רוצה להודות להם ולהפקה שבלעדיהם כל זה לא היה קורה. אני כבר מחכה לחזור לארץ ולחגוג עם כולם".

את הסרט הפיקו חיים מקלברג ואסתי יעקב-מקלברג (תותים הפקות) בשיתוף עם משה ולאון אדרי (סרטי יונייטד קינג), רמי יהושע ויגאל מוגרבי. הסרט זכה לתמיכת קרן רבינוביץ' לאומנויות תל אביב וקרן גשר לקולנוע רב-תרבותי.