ביקרות חריפה על ההסדר המתגבש עם איבגי (צילום: פלאש 90, מיכל פתאל)
"לוקח פסק זמן". איבגי | צילום: פלאש 90, מיכל פתאל

השחקן משה איבגי הודיע בצהריים (חמישי) כי החליט להפסיק להופיע בתקופה הקרובה בעקבות הטענות נגדו על הטרדה מינית. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק זמן", מסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שב ואומר כי לא פגעתי באף אדם, גבר או אישה", הוסיף. "ככל שאדרש להתייחס לדברים - אעשה זאת במקומות המוסמכים לכך ובאופן מלא". בשבוע הבא היה אמור איבגי להופיע מספר פעמים בהצגה של תיאטרון חיפה, אך הוא לא יגיע להופעות ובתיאטרון ייאלצו למצוא לו מחליף.

מוקדם יותר השבוע פורסם בחדשות 2 כי על אף שבשלב זה הטיפול בעניינו של השחקן מוגדר "בדיקה", במשטרה מעריכים כי לא יהיה מנוס מפתיחת חקירה באופן רשמי ומחקירתו של איבגי באזהרה. ביום שני הוגשה למשטרה תלונה ראשונה נגד איבגי מצד עובדת לשעבר בתיאטרון חיפה. החשד העולה ממנה הוא ביצוע מעשה מגונה ועל המקרה לא חלה התיישנות.

מתיאטרון חיפה נמסר כי הם מכבדים את החלטתו של איבגי, אך יחד עם זאת, באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית לא הסתפקו בתגובת התיאטרון ואמרו כי החלטתו של איבגי לא פותרת את תיאטרון חיפה מקיום בדק בית מעמיק. בארגון אף הביעו שביעות רצון מהחלטתו של אבגי להשעות את עצמו. "טוב שהתקבלה ההחלטה", אמרה אורית סוליציאנו מנכ"לית הארגון. "חבל שהדבר לא נעשה מוקדם יותר מיד בעקבות פרסום רצף העדויות הקשות על תקיפות והטרדות מיניות מצדו ולפני המחזה המביש של מחיאת הכפיים לאחר הצגת הפרמיירה".

"לוקח פסק זמן". איבגי
איבגי בהצגה "שלא תתעורר הילדה" | צילום:

"המתלוננת בטראומה"

לצד הבדיקה המשטרתית, לידי חדשות 2 הגיעו הפרטים מהליך הבירור שקיים תיאטרון חיפה לפני כשנתיים, לאחר פנייתה של המתלוננת - מנהלת הצגה בתיאטרון. היא טענה אז כי המקרה לא טופל כראוי, מה שהוביל להגשת התלונה במשטרה בגין מעשה מגונה.

המתלוננת שעבדה כמנהלת הצגה שבה השתתף איבגי, פנתה לאחראית על ההטרדות המיניות בתיאטרון וסיפרה לה שהיא העניקה לאיבגי חיבוק ידידותי, אלא שלטענתה החיבוק הפך מצדו לבעל אופי מיני. כשפנו לאיבגי בנושא, הוא הופתע ואמר שלא לכך התכוון, והוא התקשר למנהלת ההצגה והתנצל. למרות זאת, המתלוננת ביקשה שיעבירו אותה להצגה אחרת כדי לא לעבוד עם השחקן וכך היה.

מנגד, מהמתלוננת נגד איבגי נמסר כי היא נחרדה מהאופן שבו תואר המקרה. עו"ד ליאת בהר כהן, המייצגת את המתלוננת אמרה כי היא טענה שמעולם לא היה חיבוק ביניהם ומעולם לא היו ידידים או מכרים. "השחקן תקף אותה מינית באופן שגרם לה לטראומה שהיא לא מצליחה להתגבר עליה כפי שידוע היטב לצוות התיאטרון", אמרה עורכת הדין. ‎