יום העצמאות הוא מסיבת יום ההולדת למדינה, ובעיקר מסיבה למנהלי הבנקים של זמרי ישראל. הנה לכם הרשימה השנתית של חמשת המרוויחים הגדולים בהופעות של ערב יום העצמאות.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במקום החמישי בדירוג ממוקם הזמר שלומי שבת שירוויח, על פי הערכות, כ-145 אלף שקלים להופעה, ויתרוצץ בין שלוש במות. במקום הרביעי אוחזים שניים - שרית חדד ועומר אדם - שירוויחו, כל אחד, 150 אלף שקל ל-45 דקות של הופעה. שלוש ערים שונות יזכו לשמוע את צליליהם.

שלומי שבת (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
בחמישייה הפותחת. שבת, ארכיון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

במקום השלישי מתברגים חברי להקת משינה עם 160 אלף שקלים להופעה, והם ירוצו לשתי הופעות. אייל גולן, שבמשך שנים היה המלך הבלתי מעורער של ערב הזיקוקים, מאבד שוב את הבכורה ומגיע למקום השני עם 160 אלף שקלים להופעה, כפול שלוש במות.

גולן יקבל צ'ק שמן מעיריית נתיבות, עיר שכידוע אין לה ממון מיותר לבזבז. "הם באו עם הצעה גבוהה יותר, אמרתי 'בשום פנים ואופן, אני משלם רק את הסכום הזה'", אמר לחדשות 2 ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר. "אני מסכים שיש גם מקומות אחרים שצריך להשקיע אותם, אבל ערב אחד מרכזי לחגיגות ה-60 בעיר, אנחנו לא נוותר".

עשרות אלפי שקלים - על הופעה (צילום: אלוני מור)
איבד שוב את הבכורה. גולן, ארכיון | צילום: אלוני מור

אביב גפן ישלשל לכיסו 300 אלף שקל

במקום הראשון במצעד הזמרים הכי יקרים ביום העצמאות נמצא משה פרץ. הוא ירוויח 170 אלף שקלים להופעה. פרץ יופיע בשלוש ערים שונות, וסביר להניח שהפעם הוא יוציא חשבוניות מסודרות וישלם מסים כחוק. דווקא העיר לוד שמשוועת לכסף החליטה לשלם לפרץ את הסכום האדיר הזה.

"הדובדבן שבקצפת זה אמן גדול אחד שאנחנו מביאים, ואנחנו לשם כך חוסכים כסף כל השנה", אמר ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, לחדשות 2. "אני מקבל ביום כזה של עצמאות עשרות פניות מתושבים שאומרים לי: 'אנחנו לא עוזבים את העיר, זה מסוג הדברים שגורם לנו לחשוב שהעירייה חושבת עלינו ומביאה לנו את הדברים הכי טובים'".

החיים החדשים של משה פרץ (צילום: פלאש 90 יוסי זלגר)
הפעם ישלם מסים כחוק. פרץ, ארכיון | צילום: פלאש 90 יוסי זלגר

ולסיכום מחירון יום העצמאות: אביב גפן מטפס מעלה מעלה במצעד, עם רווח של יותר מ-300 אלף שקלים בערב; משינה ירוויחו 320 אלף שקל בשתי הופעות בלבד; שלומי שבת יקבל 430 אלף בסוף היום; עומר אדם ושרית חדד ירוויחו 450 אלף שקל בשש שעות עבודה; אייל גולן יקבל 480 אלף שקלים; ומשה פרץ יחגוג את יום חגה של ישראל כשישלשל לכיסו יותר מ-500 אלף שקלים בערב אחד.