השחקן יוסי גרבר הובא היום (ראשון) למנוחות בבית העלמין "מנוחה נכונה" בכפר סבא. גרבר בן ה-82 הלך לעולמו ביום שישי האחרון בעקבות אירוע מוחי שעבר. מוקדם יותר היום נערך טקס לזכרו בתיאטרון הקאמרי בת"א.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גרבר, שחקן תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, זכה בפרסים רבים במהלך קריירה שנמתחה על פני כמעט שבעה עשורים, בהם פרס למפעל חיים בטקס פרסי התיאטרון הישראלי. הוא הותיר אחריו את בן זוגו לחיים, השחקן רפי ויינשטוק. ארונו של גרבר הוצב הבוקר על בימת אולם קאמרי 1 ולאחר מכן התקיים טקס אשכבה.

"אני מסתכל על כמות האהבה שיוסי קיבל", ספד ויינשטוק לגרבר. "היינו חברים ובני זוג בתקופה שאף אחד לא אמר בקול רם שיש כזה דבר. היו לנו קודים. הוא היה משדר ברדיו ובסיום שעה הוא היה מקדיש שיר לחיילים בצפון - הוא היה מנגן שיר של פרנק סינטרה, שיהיה מסמל בשבילי: 'אני אוהב אותך וחושב עליך'. אני אוהב אותך יוסי, עוד מעט ניפגש".

יוסי גרבר ז
יוסי גרבר ז"ל | צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי

השחקן איתי שגב ספד אף הוא לחברו הוותיק ושיגר ביקורת כלפי המדינה שלא הכירה בפועלו של גרבר. "לא קיבלת פרס ישראל אבל קיבלת את ישראל", אמר שגב. "זכיתי להיות חבר שלך וללחוש לך לפני מותך. אתה הפרס שזכתה בו ישראל. נוח על משכבך בשלום אהוב שלי".

גרבר נולד בתל אביב ב-1933 וכבר בילדותו שיחק בתפקידים מרכזיים בתיאטרון הילדים "במתנו". במהלך שירותו הצבאי למד תיאטרון אצל ניסן נתיב ולאחר שחרורו הצטרף לתיאטרון הקאמרי לזמן קצר.

גרבר חודשים ספורים לפני מותו
גרבר חודשים ספורים לפני מותו | צילום: חדשות 2

הוא למד משחק באקדמיה המלכותית לאמנויות הדרמה בלונדון אך עם שובו ארצה התקשה להשתלב בתיאטראות בישראל, עד שב-1964 החל לגלם דמויות מרכזיות בהצגות של תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי ובשנים לאחר מכן השתתף בעשרות הצגות, בהן "המלך ואני", "מלכת אמבטיה", "חלום ליל קיץ" ו"הסוחר מוונציה". בתפקידו האחרון בתיאטרון שיחק בהצגה "אופרה בגרוש" ב-2015.