הזמרת אחינועם ניני, שבעבר סירבה לקבל פרס על המוזיקה שלה לצד הזמר אריאל זילבר, הגיבה הערב בתכנית "שש עם עודד בן עמי" על החלטת איגוד אמני ישראל (אמ"י) להעניק לו את פרס מפעל החיים, לצד אומנים נוספים. "אי אפשר להפוך לגיבור לאומי אדם שחרט על דגלו והשתמש באומנותו לקידום ערכים של גזענות", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש טעם לפגם להפוך למופת אדם שקידם בעזרת המוזיקה שלו ערכים שהם בניגוד לערכי המדינה", אמרה בריאיון. "בתקופה מסויימת בקריירה שלו, תקופה לא מבוטלת, הוא הפעיל את הכישרון הגדול שלו בשירות הדברים הנוראים ביותר".

עם זאת, הדגישה ניני, היא לא קראה לחרם נגד זילבר. כשנשאלה האם הימנעות מהענקת הפרס לזילבר היא עצמה יצירת רשימה שחורה שנגדה היא כתבה בחשבון הפייסבוק שלה, ענתה ניני כי "אין כאן שום רשימה שחורה, אסור להתבלבל לרגע. אנחנו מדברים על ערכים שמקודשים לחברה. אם ערכים של שמירה על חיי אדם, שיוויון בפני החוק לכולם וההתנגדות המוחלטת לגזענות הם ערכים שמקודשים בעינינו, אנחנו לא יכולים לתת פרס על מפעל חיים, ששונה מפרס למוזיקה, לאדם שמתנגד לערכים האלה".

מירי רגב (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
"מי יקבע מי פוגע במדינה?" | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

ניני התייחסה גם לדבריה של שרת התרבות מירי רגב, שאמרה הבוקר בוועדת החינוך של הכנסת כי "מדינה לא תממן גוף תרבות שחותר נגדה. נקודה. האם תפקיד משרד התרבות להיות כספומט וצינור להעברת כספים או תפקיד המשרד לקבוע מדיניות?". על כך אמרה ניני כי " התפקיד של משרד התרבות, צר לי לדווח לגברת רגב, הוא לקיים תרבות מגוונת, ביקורתית, מעניינת ומייצגת של כל מגוון הקולות והצבעים של מדינת ישראל".

"מי יקבע מי פוגע במדינה?", תהתה ניני על דבריה של רגב. "בנט ורגב והמשרדים שלהם פוגעים במדינה. האומנים שמייצגים את היופי, את ההערכה לחיים, את המגוון, את החופש ואת השלום, הם אלה שמעודדים ומהללים ומפארים את המדינה".