אמיתי קדר על סט הצילומים של
אמיתי קדר בסט הצילומים של "הבן של שאול" | צילום: אמיתי קדר

כמו בכל טקס פרסים שמכבד את עצמו, גם בטקס גלובוס הזהב שנערך לפנות בוקר (שני) ישנה הזווית הישראלית: בסרט ההונגרי "הבן של שאול", שזכה בפרס הסרט הזר הטוב של השנה, השתתף השחקן הישראלי אמיתי קדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התעוררתי ב-4 בבוקר וצפיתי בטקס בטלוויזיה", הוא סיפר לחדשות 2 Online. "כשהודיעו על הזכייה התרגשתי, הייתה תחושה טובה מאוד. דיברתי הבוקר עם המפיק של הסרט, הם מאוד מתרגשים שם, וכבר נערכים לחגיגות אחרי האוסקר, אף על פי שעדיין לא בטוח שנהיה בחמישייה הסופית של המועמדים". ביום חמישי ניתן יהיה לדעת אם "הבן של שאול" אכן יתחרה על הפסלון המוזהב בלוס אנג'לס בסוף חודש פברואר.

קדר מספר כי המפיקים יכולים להרשות לעצמם לגייס את התקציב לחגיגות מהשגרירות ההונגרית כיוון שהבאזז הגדול סביב הסרט החל כבר מזמן. "הייתי איתם בקאן, גם שם זכינו, הייתי בפסטיבל טורונטו ובפסטיבל ניו יורק - מהתגובות המדהימות הרגשתי שזה לא סתם עוד סרט".

אמיתי קדר בסט הצילומים של
אמיתי קדר בסט הצילומים של "הבן של שאול" | צילום: אמיתי קדר

"מי שלא צעד על השטיח האדום לא מבין מה זה"

לסרט יכול היה להיות קשר ישראלי הדוק יותר. הבמאי הציע לקרנות ישראליות לתמוך בסרטו ולהיות שותפות להפקה, אלא שהן סירבו. עם זאת, יש לציין שהתסריט של "הבן של שאול" פותח בחממה לקולנוע של ביה"ס סם שפיגל בירושלים. "הבמאי ביקש ממני לשחק בסרט כשהוא היה בארץ וראה אותי משחק ביידיש בתיאטרון היידישפיל", סיפר קדר. "ירדתי חמישה קילוגרמים במיוחד לתפקיד".

בסרט, המתרחש באושוויץ, מגלם קדר את אחד מעובדי הכפייה של המחנה. הגיבור הראשי בסרט, גם הוא עובד כפייה באושוויץ, מנסה לקבור גופה של ילד שמצא במשרפות. קדר מספר שההשתתפות בסרט התקופתי הייתה בשבילו חוויה ראשונה מסוגה.

"בנו סט מטורף וכמות הניצבים על הסט הייתה בלתי נתפסת", הוא תיאר. "הפקה נורא מושקעת, לא ראיתי דבר כזה בארץ. גם העובדה שהייתי הישראלי היחיד בקאסט בינלאומי הייתה חוויה נהדרת, וכל הפסטיבלים שאחרי - למשל, לצעוד על השטיח האדום בקאן - מי שלא עבר את זה לא מבין מה זה".