ענק שהלך מאיתנו. דייויד בואי (צילום: רויטרס)
"מאוד עצוב". בואי | צילום: רויטרס

בין מיליוני המעריצים שקיבלו הבוקר (שני) בתדהמה את הידיעה על מותו של הזמר האגדי דיוויד בואי, ישנם גם רבים מקרב המוזיקאים הישראלים. הם גדלו עליו, הושפעו מיצירתו והתקשו לעכל הבוקר את הבשורה הקשה על מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני בהלם, זו ההתחלה של המוזיקה בשבילי", אמר יהלי סובול לחדשות 2 Online בקול חנוק מדמעות. "זה ישר מזכיר לי את תחילת הדרך: אני זוכר בכיתה ו' שהכיתה שלי הייתה חצויה לשניים - היה את דיוויד בואי והיה את מייקל ג'קסון, הייתה תחרות נורא קשה ביניהם".

"שם התחילה המודעות שלי למוזיקה, בחרתי בצד של בואי כמובן", המשיך סובול. "בתור ילד הייתי הולך עם סיכות שלו על הבגדים שלי, והשירים שלו הם השירים הראשונים שלמדתי לנגן. זה מאוד עצוב".

דיוויד בואי (צילום: חדשות 2)
"ההתחלה של המוזיקה". בואי | צילום: חדשות 2

"צריך לסדר את המחשבות"

גם חמי רודנר הושפע מאוד מיצירתו של בואי וקיבל את הידיעה בתדהמה. "אני מקשיב לדיוויד בואי מסוף שנות ה-70, כבר עשרות שנים שהוא איתי", הוא אמר. "אני עוד צריך לעכל את זה, לסדר את המחשבות".

"זו מכה איומה, זה כאב חד שמפלח אותך וזו פליאה גדולה", אמר שלמה גרוניך לחדשות 2 Online. "אמנם לא הלכתי על השבילים שבהם הוא דרך, אבל אני מלא הערכה אליו וכואב את מותו. זה כאב גדול".

"הרי רק עכשיו ראינו אותו מחייך עם תמונות כאילו הוא חוזר לגיל צעיר, מוציא אלבום שמקבל תגובות מצוינות, ובתוך כל העשייה החדשה הזאת פתאום הוא הולך", הוא הוסיף. "האיש פורץ דרך, הוא אמן מיוחד מאוד מאוד. אשתי ממש מכורה אליו, היא גדלה עליו. היא בדיכאון עכשיו".

ידוע בהופעותיו הצבעוניות. בואי (צילום: רויטרס)
"פורץ דרך". בואי | צילום: רויטרס

"הייתי בהרבה הופעות שלו, מטר מהבמה"

"רק הבוקר קראתי שבואי הוציא אלבום חדש, ושהוא במיטבו, ואף אחד גם לא ידע שהוא חולה בכלל", אמר צביקה פיק. "ידעתי שהייתה לו איזו בעיה בלב לפני המון שנים, אבל אף אחד לא ידע שהוא סובל ממשהו בשנה וחצי האחרונות".

"הוא גאון מוזיקלי, הייתי בהרבה הופעות שלו, מטר מהבמה", הוסיף פיק. "מלחין גאוני, איש שכתב שירים בלתי רגילים, וגם ידע להתמודד יפה על אהבת הקהל לצד הביטלס, הרולינג סטונס וכל מיני אמנים ענקיים כאלו. אחד הגדולים, אין ספק".

"באמת מוזר נורא, בשבוע בו הוציא אלבום משמעותי ומרעיש עולמות, בשבוע בו חגגו לו בכל פינה בעולם את יום הולדתו ה-69, בשבוע בו חזר, אחרי שנים ארוכות, להיות שוב אמן משפיע וחשוב ואוזני כולם נישאות אליו, פרש בשיא אומנותי כשהוא מותיר אחריו שירת ברבור בדמות כוכב שחור", כתב אסף אמדורסקי בעמוד הפייסבוק שלו.

"מוזר, מרעיש, מדהים, ייחודי, זוהר, צבעוני וזורע הלם, כמו היה חלק מפועלו האומנותי, גם מותו מקדים את הזמן ומאיץ פעימות ולוחץ על המקומות האלה שרק הוא ידע למפות בדיוק ובמינון מופתי", הוסיף אמדורסקי.