מתוך "מי יאהב אותי עכשיו?" (צילום: Todor Krastev)
מתוך "מי יאהב אותי עכשיו?" | צילום: Todor Krastev

שני סרטים ישראליים זכו בפרסי קהל בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בברלין: סרטו של אודי אלוני "Junction 48" זכה בפרס חביב הקהל במסגרת "פנורמה" היוקרתית, ואילו סרטם התיעודי של תומר וברק הימן "מי יאהב אותי עכשיו?" גרף את פרס חביב הקהל בקטגוריה התיעודית באותה מסגרת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עבור תומר הימן מדובר בהישג יוצא דופן, שכן הוא הבמאי היחיד בהיסטוריית הפסטיבל שזוכה פעמיים בפרס זה: לפני עשור זכה בו עם סרטו "בובות נייר". זה כבר סרטו הרביעי שמתקבל לפסטיבל, כשקדמו לו גם "Shot My Love" מ-2010 ו-"למלכה אין כתר" (2011).

"מי יאהב אותי עכשיו" עוסק בסער מעוז - שנחשף לראשונה בסדרה "משפחות" של האחים הימן - דתי לשעבר, הומוסקסואל שעבר ללונדון והתרחק ממשפחתו המגלה כי נדבק ב-HIV ומחליט לחזור ארצה ולהתקרב חזרה למשפחתו. הסרט צפוי להגיע לבתי הקולנוע בישראל בקרוב. הסרט הופק בתמיכת ערוץ 8.

"כנופיה דו-לשונית בברלין" (צילום: אלינה מרגולין)
"כנופיה דו-לשונית בברלין" | צילום: אלינה מרגולין

סרטו של אודי אלוני, שגבר על 33 סרטים עלילתיים בתחרות, מבוסס על סיפור חייו של הראפר הפלסטיני הראשון תאמר נפאר, שאף מככב בו. את התסריט כתב נפאר יחד עם התסריטאי המועמד לאוסקר אורן מוברמן. הסרט מגולל את סיפורם של זמרת צעירה ואמן היפ הופ המנסים לפלס דרך משותפת בגטו הפלסטיני בלוד לצד הקמת סצנת היפ הופ מקומית.

"אין לי מושג איך לתאר את הקרנת הבכורה בלי לחטוא בחטא הגאווה", סיפר אלוני. "זכינו באהבה אין סופית של הקהל ושל התקשורת הבינלאומית. אנחנו מסתובבים ככנופיה דו-לשונית ברחבי ברלין ואומרים לאזרחי העולם מכל הדתות והגזעים: בואו בהמוניכם באוטובוסים, והצביעו יחד איתנו לחיים ולא לפחד".

פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין, ה-"ברלינאלה", מציין השנה את שנת הפעילות ה-66 שלו. הוא נחשב לאחד מפסטיבלי הסרטים הגדולים והחשובים בעולם.