מנהיגי המחאה קיבלו באכזבה את ממצאי ועדת טרכטנברג - וממשיכים להמשיך במאבק. אחת ממנהיגי המאבק, דפני ליף, אומרת הערב לחדשות 2 דקות לאחר פרסום המלצות הוועדה כי הן "מאכזבות ונטולות שינוי מרחיק לכת".

"אני מכבדת את מר טרכטנברג, אך הקשבנו לצערי הרב למסקנות מאכזבות המיישמות את המדיניות הכלכלית שהביאה אותנו למצב הקיים", אמרה הערב ליף, זמן קצר לאחר מסיבת העיתונאים בה הוצגו מסקנות הוועדה. "יש פה שימוש בעולם המושגים של המחאה, מה שבקלות יכול להטעות את הציבור".

"הוועדה לא נשאה שום פירות, ולא היה בה אפילו מעט ממה שיכול היה להפתיע אותנו", סיפרה ליף. "מחר בשעה 11:00 בבוקר נכנס מסיבת עיתונאים משותפת עם המומחים, בה נציג את המשך המתווה שלנו יחד עם החזון ההולך והמתגבש של ועדת המומחים. המחאה ממשיכה להתקיים".

גם יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי תקף את המלצות הוועדה. "יש פער בלתי סביר בין החזון שמציג טרכטנברג לבין ההמלצות הסופיות של הוועדה שלו", אמר בשיחה עם חדשות 2. "זה מצער ומאכזב מכיוון שאם מדברים על תכנית חומש, חלק מהעניין זה לטעת בנו תקווה שבעוד חמש שנים יהיה פה טוב יותר, אבל זה לא קורה ולכן נמשיך את המאבק".

עוד אמר שמולי: "הוכחנו שאנחנו יודעים לנהל מאבק ברחובות וחלק מהמאבק יעבור למסדרונות הפוליטיים. נדע להפעיל שם לחץ יחד עם ראשי המחאה האחרים. נקדם את הדברים הטובים בהמלצות טרכטנברג ונציע הצעות חלופיות לדברים הפחות טובים".

מהומה במהלך הנאום 

במהלך נאומו של פרופסור מנואל טרכטנברג התחוללה דרמה עם הצגת מסקנות הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי. דקות אחדות לאחר שהחל את הצגת מסקנות הוועדה, התפרצו לדבריו מספר פעילים של המחאה החברתית וצעקו קריאות נגד הוועדה.

פרופ' טרכטנברג נבהל תחילה מהצעקות, נאלץ להפסיק את דבריו ולהמתין דקות ארוכות עד שהפעילים הוצאו מן החדר. הפעילים,  לבושים בחולצות של המאבק החברתי, צעקו לעברו של טרכטנברג "אנחנו לא מאמינים לך" ו"זה לא צדק חברתי".

המאבטחים במקום התנפלו עליהם והוציאו אותם מן החדר, ומסיבת העיתונאים התחדשה, אולם בזה לא תם הסיפור. גם מבחוץ נמשכו קריאות המחאה שהפריעו לדבריו של פרופ' טרכנטברג. שוטרים שהוזעקו למקום עיכבו פעיל אחד שהיה מעורב במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק