אילוסטרציה של תלמיד לומד לבחינה (צילום: ShutterStock)
הבגרות בהבעה תתקיים היום | צילום: ShutterStock

היום ינסו אלפי תלמידי תיכון בדרום להביע את דעתם ורגשותיהם, לא על הקסאמים והגראדים -  אלא במה שיישאלו בבגרות בהבעה. בחינות הבגרות, שייערכו היום ב-14:30, יתקיימו ביישובים בטווח האש אך רק במקלטים. בתי ספר שאינם ערוכים להגשת בגרות במקלטים יצטרפו למקלטים בבתי ספר אחרים.

על אף שהיה אפשר לחשוב שההודעה על הפסקת האש תוביל לחזרה לשגרה, בפועל רוב הרשויות המקומיות בדרום החליטו לנקוט אמצעי זהירות מחמירים . הערים המרכזיות שספגו פגיעות רבות במהלך המבצע ולפניה החליטו ברובן לא לקיים לימודים כלל למעט קיום הבגרות. את החלטה זו קיבלו בין היתר באשדוד, אשקלון, באר שבע, אופקים, קריית גת ורשויות נוספות. חלק מהערים קיימו לימודים במגבלות שונות במהלך הלחימה.

יישובים נוספים כגון להבים, עומר, מועצה אזורית יואב ויישובים אחרים יקיימו היום לימודים חלקיים בלבד. חלק מבתי הספר יצאו לטיולים עם התלמידים, וחלקם ינהלו את הלימודים במשמרות.

משרד החינוך מציין שאין כל שינוי בהנחיותיו עקב אירועי סוף השבוע. הבגרות בהבעה נקבעה לפני זמן רב והייתה אמורה להתקיים בכל מקרה. יצוין כי משרד החינוך החליט בעבר על דחייה בגלל המצב הביטחוני של חלק ממועדי הבגרויות שהיו אמורות להתקיים החודש לאמצע חודש פברואר.