המורה מהתיכון באשקלון, שהוצגה בקדימון לתכנית טלויזיה בשבוע שעבר כ"מלכת סאדו-מאזו", הגיעה היום לשימוע במשרדי הנהלת רשת בתי הספר אליה שייך התיכון, לקראת אפשרות של פיטורים. בכניסה לדיון היא אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "אנשי התיכון הם אנשי חינוך קודם כל, ואני בטוחה שהם יהוו דוגמה ולא יפעלו בניגוד לחוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהגיעה לשימוע דיברה המורה לראשונה למצלמות הטלוויזיה והתייחסה לדברים. "אני סומכת על אנשי התיכון שיפעלו בצורה חוקית". בתגובה לטענות כי עסקה בסאדו הוסיפה המורה לחדשות 2 באינטרנט כי "מעולם לא עבדתי במועדון".

עם זאת, עורכי דינה נשמעו ספקנים קצת יותר. עורכת הדין ליזה דמרי טענה כי כלל לא בטוח שהמורה היא אכן האישה שהוצגה בתוכנית הטלוויזיה. "צריך להדגיש שלא נעשה פה שימוע שיש שבו איזושהי כוונה לשמוע את עמדת המורה, או להוכיח שזו באמת היא, אחרת אין טעם בשימוע", פסקה עורכת הדין דמרי.

המורה בקדימון (צילום: מתוך אתר הוט)
המורה והמארחת. מתוך הפרומו לסדרה | צילום: מתוך אתר הוט

עו"ד אחז אגם, שמייצג גם הוא את המורה מאשקלון הבהיר כי גם אם אכן יוכח שהלקוחה אותה הוא מייצג נצפתה בשידור המדובר, אין בכך כל פסול. "לא ייתכן שבמאה ה-21 מורה יפוטר בגלל פעילות שהוא עושה בשנות הפנאי, גם אם היו מצליחים להוכיח שזו אכן היא, מדובר בפעילות שהיא עושה בזמנה החופשי", הוא ניסה להסביר, "היא מועסקת במשך 15 שנים כמורה מוערכת, שהתלמידים אוהבים אותה. אין לזה שום השלכה על בית הספר, על הדרך שבה היא מלמדת. מדובר במורה ערכית מהמעלה הראשונה. לכן כל התהליך פסול".

הוא הוסיף והשווה בין המקרה הזה, לבין רדיפות מהן סבלו בעבר חברי הקהילה ההומו-לסבית. "אני משווה את זה ללפני 15 שנה, איך שהתייחסו להומואים ולסביות. גם זה היה אז דבר פסול. היום הקהילה היא קהילה לגיטימית. מדובר פה בבורות ובהתנהלות לא נכונה", סיכם עורך הדין אגם את דבריו.

במקביל לקריירה בחינוך - הועסקה במשך שנים כמארחת במועדון סאדו

הסערה החלה כשהמורה הוצגה בתוכנית שידוכים בטלוויזיה כמארחת במועדון סאדו בתל אביב. המורה בשנות ה-40 לחייה, שמלמדת בבית ספר תיכון באשקלון, השתתפה בתוכנית השידוכים "סינגלס" המשודרת בחברת הכבלים "הוט", בה מגיעים זוגות לבליינד דייט מול המצלמות - בכל פעם באתר אטרקטיבי אחר.

בפרק המדובר החליטה ההפקה להפגיש את הזוג במועדון סאדו בתל אביב, שם עובדת כביכוך המורה מהדרום כמארחת. בקדימון התוכנית, המופיע גם באתר האינטרנט של "הוט" ובאתר החדשות המקומי של אשקלון, "אשקלונט", שם גם פורסמה הידיעה אודותיה לראשונה, מופיעה המורה בבגדים חשופים וצמודים, תוך שהיא מנחה את הזוג כיצד יש להכות בשוט, באיזה אופן יש ללקק רגליים ומלמדת אותם איך לבצע ריקוד פרובוקטיבי בכלוב ממתכת.

מסבירה איך לרקוד עם העמוד (צילום: מתוך אתר הוט)
מסבירה איך לרקוד עם העמוד | צילום: מתוך אתר הוט

לאחר הצפייה בפרומו, מיהרו תלמידים של המורה שזיהו אותה, להעלות סטטוסים וציוצים לרשתות החברתיות שהכילו את החשיפה המרעישה - תרתי משמע. "מפתיע לגלות שהמורה הנחמדה היא מלכת סאדו", כתבו והוסיפו כי "תמיד ידעו שיש בה 'משהו פראי'".

עוד פורסם כי המורה עוסקת בהוראה שנים רבות, אבל גם משמשת כמארחת במועדון הסאדו מזה זמן רב וביקשה מחבריה הקרובים לשמור על העניין בסוד. משנודע להנהלת בית הספר על המקרה, המורה הושעתה מיידית מתפקידה והמשך העסקתה במוסד החינוכי נשקל בימים אלה - ולשם כך היא גם זומנה לשימוע שנערך היום.

מקופרמן הפקות נמסר בתגובה: "משתתפי התוכנית מגיעים לתוכנית מרצונם החופשי, הצילום והשילוב בתוכנית נעשה בהסכמתם המלאה ומתוך הבנת המשמעויות הכרוכות בשידור התוכנית".

מרשת בתי הספר בה מלמדת המורה נמסר בתגובה: "איננו נוהגים להגיב בתקשורת בנושאים הנוגעים לצנעת הפרט".