לאחר שההמונים הגיעו אמש לכותל המערבי להתאבל על חורבן בית המקדש, חזרו האבלים גם הערב לאתר הקדוש ביותר לתפילה. גם את האירוע הזה העברנו בשידור חי ומיוחד כאן בחדשות 2 באינטרנט.

סמוך לשעה 20:00 הסתיים הצום בן 24 שעות ועמו גם שלושת השבועות בהם נהוגים מנהגי האבלות. רבבות פקדו את השריד האחרון מבית המקדש וקיימו תפילות המוניות במקום.

לאחר חצות היום (12:45 בצהריים) הייתה הקלה במנהגי האבלות והמתפללים קראו פסוקי נחמה  - "נחמו נחמו". בנוסף, נערכה הערב בכותל הוצאת ספר תורה והמתפללים קראו את פרשת "ויחל משה" מספר שמות. במהלך התפילה מתקיימת גם ברכת הכהנים ותפילת הלבנה.

אמש: מגילת איכה בכותל

אבלים רבים על חורבן בית המקדש הגיעו גם אמש לכותל המערבי עם פתיחתו של צום תשעה באב. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את התפילה מהמקום.

כמדי שנה, נחשב תשעה באב לאחד מהשיאים בכותל. ההמונים מגיעים לשריד היחיד מבית המקדש על מנת להתאבל על חורבן שני בתי המקדש. לאחר שהאבלים סעדו את הסעודה המפסקת (הסעודה שלפני הצום), הם הגיעו לרחבת הכותל המערבי. ההמונים התפללו ערבית וקראו את מגילת איכה.  

על פי המסורת, חורבן בית המקדש התרחש בגלל שנאת חינם. "כל אחד צריך לחפש עצמו איך הוא תורם לאהבת חינם", הסביר אמש רב הכותל שמואל רבינוביץ' לחדשות 2. "אין לי ספק שרק כך בית המקדש ייבנה".

החרדים זועמים: מרידור "זלל" במסעדה ב-ט' באב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק