ציפי אריאל, פנסיונרית של המשטרה, הייתה אמורה לשמש אחראית על המאבטחים בקניון סנטר 1 בכניסה לירושלים. אלא שיומה הראשון בעבודה, לפני עשרה ימים, הסתיים במפתיע כעבור שלוש שעות לאחר שהאחראי עליה בחברת האבטחה הודיע לה כי הוא נאלץ להוציא אותה מהקניון.

"הוא סיפר לי שמנהל הקניון אמר שמנהל הקהילה החרדית התקשר ואמר שיש לי שעה לעזוב את הקניון, אם לא - הוא נותן הוראה לכל הקהילה שלו לעזוב לקניון", סיפרה אריאל לחדשות 2.

אחרי שעמדה באחת הכניסות לקניון, הופנתה המאבטחת לכניסה צדדית שמשמשת כניסת ספקים וכלי רכב. הסיבה לכך, לטענת אריאל, היא כדי "שחלילה לא יראו אישה מאבטחת בקניון".

מנהל העבודה מכחיש שיש לו משהו נגד נשים, אבל אריאל הוצאה מהקניון ובמקומה העסיקו אחראי מאבטחים ממין זכר. לדברי אלי בן משה, מנהל הקניון, מעולם לא היו נשים שעבדו אצלו כי לא הייתה דרישה כזו. "אין נשים כי לא הביאו, לא יודע למה", אמר בתגובה לחדשות 2.

"מדובר בעובדת מסורה שעובדת כבר שבע שנים שמפטרים אותה בגלל היותה אישה", אומר עו"ד אריה אביטן, שמתמחה בהגנה על עובדי הקבלן.

מהנהלת הקניון נמסר בתגובה כי "ברחבי הקניון מועסקות מאבטחות. במקרה המתואר הוחלט על ידי הקניון להעדיף את שירותיו של מנהל משמרת אחר משיקולים מקצועיים בלבד. נשמח לקלוט את המאבטחת לכל תפקיד אבטחה מלבד ניהול המשמרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק