הקווים הנעלמים: קו אגד 972 נוסע מחיפה לירושלים, אבל שמו השני הוא "הקו הנעלם". מידע עליו כמעט לא תוכלו למצוא, וגם במודיעין של אגד לא דואגים לעדכן את הנוסעים בקו הנסיעה הזה. הסיבה: מדובר בקו מוזל המיועד לציבור החרדי.

אם תחפשו באתר האינטרנט את קווי הנסיעה מחיפה לירושלים, קו 972 לא יופיע אלא אם תקישו את השם המדויק של תחנת היציאה. יש כמה עשרות קווים מהדרין כאלה בישראל, המיועדים לאוכלוסיה החרדית - אבל מוסתרים משאר הציבור. אם אתם תוהים למה, הסיבה היחידה היא המחיר.

שימו לב להבדלים: מחיר של נסיעה בקו רגיל מחיפה לירושלים יעלה לכם 45 שקלים, אך נסיעה בקו המהדרין יעלה רק 28 שקלים. קו רגיל מאופקים לירושלים עולה 40 שקלים כשקו המהדרין עולה 24 שקלים. קו רגיל מערד לאשדוד יעלה לנוסעים 50 שקלים, וקו המהדרין יעלה פחות מחצי - רק 24 שקלים.

"לא סופרים דווקא את הציבור החופשי שנושא בנטל"

ההפגנה נגד החרדים בסוף השבוע (צילום: חדשות 2)
ההפגנה נגד החרדים בסוף השבוע | צילום: חדשות 2

"על הציבור החופשי להתעורר ולצאת מהבועה שלו ויבין שדווקא הוא, הציבור שנושא בנטל, שמשלם את המיסים, שבעצם לוקח את כל המדינה הזאת על כתפיו, דווקא אותו לא סופרים", מסביר מיקי גיצין, מנכ"ל "ישראל חופשית".

בסוף השבוע החליטו צעירי תנועת "ישראל חופשית", למחות נגד קווי המהדרין הזולים, שחולפים בעיקר בשכונות החרדיות. הם הציעו להסיע את הנוסעים על חשבונם מהתחנה המרכזית לתחנות הזולות. אבל בסופו של יום, אף נוסע לא הסכים לעבור לקווי המהדרין ולחסוך עשרות שקלים. האדישות, לטענת חברי התנועה, היא הסיבה העיקרית לכך שהפרשי המחירים לא ישתנו, לפחות לא בזמן הקרוב.

מאגד נמסר בתגובה: "התעריפים ומסלולי הקווים נקבעים על ידי משרד התחבורה. בעקבות פניית חדשות ערוץ 2 חידדנו את הנהלים למוקדנים במוקדי השירות".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "המשרד פועל להאחדה של תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית. הפרשי התעריפים נובעים מסיבות היסטוריות ולא מתוך רצון להעדיף אוכלוסיה מסוימת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק