הצעת חוק: מצלמות בתמורה לרישיון הפעלת הג (צילום: רויטרס)
"להדיח את הגננת". אילוסטרציה | צילום: רויטרס

אחד הילדים פוחד ללכת לישון, אחרת התבקשה שלא לספר לאמה על האירוע וילד נוסף חושש לעלות למכונית. כך טוענים הורים לילדים בגן באשקלון, שזועמים לאחר שילדיהם סיפרו להם שגננת שעובדת בצהרון קיימה איתם טקס לעילוי נשמת אחיה שנפטר בתקופה האחרונה. הם פנו במכתב לראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני בבקשה להפסיק את העסקתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי מספר אמהות בגן, עם היוודע המקרה, החליטה מנהלת יחידת גני הילדים בעיר להשעותה עד בירור המקרה, אך הם דורשים בכל מקרה להדיחה ולטפל בה במלוא החומרה.

"הילדים מספרים על חוויות בלתי הגיוניות שאינן תואמות את גילם והתפתחותם הנפשית והרגשית בדבר מתים וגלגולי נשמות - זאת בעקבות מות אחיה של הגננת שגוללה באזניהם את סיפור המוות", כתבו ההורים לראש העיר. על פי אחת האמהות, הילדים ערכו תפילת עילוי נשמת המת לאחיה של הגננת.

אחד הילדים סיפר לאמו כי "הגננת סיפרה לנו שאח שלה ישב על הספה יחד עם חברה שלו, עצם עיניים ומת. הגננת סיפרה שהנשמה שלו עלתה לבורא עולם שיברא אותה מחדש".

ההורים: "להדיח את הגננת, נחצה קו אדום"

"לטעמי נחצה כאן קו אדום", אמרה אחת האמהות. "מבוגר משמעותי בחיי ילדינו לא יכול להתנהג בצורה כל כך לא אחראית ולחשוף אותם לתכנים כאלה בגיל כזה. תיווך נושא המוות לילדים האלה צריך להיעשות באופן שונה ואחר".

על פי ההורים, הילדים הושפעו קשות מהטקס לכאורה והמקרה שסיפרה הגננת: אחד הילדים מפחד לעלות למכונית כדי שהוא לדבריו "לא ימות ואלוהים ייקח אותו לשמיים", ילדה אחרת מפחדת ש"סבא יראה טלוויזיה וימות כמו אחיה של הגננת", ומספר ילדים אף חזרו להרטיב בלילה. ילדה אחרת אמרה להוריה כי הגננת ביקשה ממנה לא לספר את מה שאירוע בגן, ונתנה לה סוכריה בתמורה.

"אין ספק שהילדים נפגעו רגשית ולכן אנו מצפים, מבקשים ואף דורשים כי הגננת לא תחזור לטפל בילדינו", סיכמו ההורים את מכתבם לראש העיר.

מהנהלת המתנ"ס נמסר בתגובה: "בעקבות פנייה שהגיעה להנהלת המתנ''ס על התנהלות שאינה תקינה באחד מצהרוני הרשת, התקבלה החלטה להשעות את המטפלת מתפקידה עד לבירור מעמיק של נושא הפנייה. ברם, מותר לציין כי דברים רבים שנאמרו נבדקו לעומקם ונמצאו לא מדויקים בלשון המעטה. אנו מבקשים לאפשר להנהלת המתנ''ס לערוך את הבדיקה בשיתוף העירייה וכל זאת מבלי לפגוע בכבודה של המטפלת בה מדובר. המתנ''ס מחויב לקוד אתי חברתי גבוה ופועל בכל עת לטובת ילדי הצהרון".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני