גאווה משפחתית: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר בלשכתו עם המתמודדים בחידון התנ"ך העולמי לנוער. אחד האורחים, שככל הנראה לא מתרגש מהמעמד, הוא בנו של נתניהו אבנר, שהבטיח את מקומו באירוע שיתקיים ביום העצמאות.

לפני כחודש העפיל אבנר נתניהו לחידון התנ"ך העולמי לאחר שידע לענות על המספר הרב ביותר של שאלות. כעת יזכה נתניהו הבן בכבוד לייצג את ישראל מול העולם בחידון העולמי שייערך ביום העצמאות ולנסות לקטוף את התואר המכובד.

במהלך נאומו של ראש הממשלה במפגש, פנה לזוכי החידון ולבנו ואמר, "יצא לי בהדרכתו של אבנר לקרוא את התנ"ך פעם בשבוע, ביום בשבת. התנ"ך הוא ספר החיים, סיפור החיים של עם ישראל", ציין נתניהו.

ראש הממשלה החמיא לצעירים המשתתפים בחידון העולמי, "כל מי שפה הוא אלוף התנ"ך. השקעתם מעצמכם ונכנסתם לתוך סיפור עמכם. עלו והצליחו והמשיכו ללמוד גם אחרי החידון", הוסיף.

המסורת המשפחתית

למשפחתה של שרה נתניהו מסורת ארוכה של השתתפות בחידון התנ"ך. שלושת אחיה זכו בעבר במקומות הראשונים בחידוני התנ"ך: אמציה בן ארצי היה סגן חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי, מתניה בן ארצי ניצח בחידון התנ"ך הארצי בגיל 10 בלבד, וחגי בן ארצי אף הוכתר לחתן חידון התנ"ך העולמי.

בנוסף, אביה של שרה נתניהו, שמואל בן ארצי, הינו מוותיקי ומבכירי המורים לתנ"ך בישראל, ואף חיבר את ספר לימוד פופולרי לנבחני חידוני התנ"ך בשם "התנ"ך השעשועי".

מטרתו המרכזית של חידון התנ"ך היא לעודד את ההתעניינות בתורה ובמסורת. כמו כן, הוא אף נועד לעודד את הלימוד ואת העיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך, כבסיס התרבותי של עם ישראל.

שישה חתנים או כלות מבתי ספר דתיים ושישה החתנים או הכלות מבתי הספר הכלליים נפגשים ומתמודדים בחידון הארצי המסכם. בתום החידון נבחרים ארבעה משתתפים, חתן או כלת התנ"ך הארצי ושלושה סגנים - והם אלו שמייצגים את ישראל בחידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק