אין תמונה
עזריאלי - מכללה אקדמית. הדמיה

המכללה האקדמית להנדסה ירושלים וקרן עזריאלי הודיעו היום על שיתוף פעולה, במסגרתו תתרום הקרן 40 מיליון שקלים למוסד האקדמי, וזה ייקרא על שמו של האדריכל והיזם דוד עזריאלי: "עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שיתוף הפעולה האסטרטגי, אומרים הצדדים, יאפשר את הגדלת מספר הסטודנטים הלומדים במכללה ב-75% בתוך חמש שנים ואת הקמתו של הקמפוס החדש שישתרע על שטח של 30 דונם בשכונת רמת בית הכרם בירושלים. "שיתוף הפעולה בא על רקע הרצון לעודד את תעסוקת ההיי טק בירושלים ולהעלות את אחוז הסטודנטים הנשארים לעבוד בעיר עם סיום לימודי ההנדסה", אומרים בקרן עזריאלי ובמכללה.

הקמפוס החדש יכלול שישה בניינים ובהם עשרות כיתות לימוד "חכמות", מעבדות הנדסה משוכללות, ספריה ראשונה מסוגה לתחום ההנדסה, אודיטוריום מפואר, מעונות, חממה טכנולוגית ומרכז חוויתי לסטודנטים.

"תרומתו הנדיבה של מר דוד עזריאלי תאפשר לעיר ירושלים להפוך לאבן שואבת לתעשיית ההיי-טק המתפתחת בעיר ותעודד את ההגירה החיובית לירושלים", בירך ראש העיר ניר ברקת. דוד עזריאלי ציין כי שיתוף הפעולה יהווה מוקד מרכזי עבור השכלת הדור הבא בתחומי הנדסה מגוונים: "הרחבת הקמפוס ללימודי הנדסה תמשיך את בניית הארץ בתחומי הטכנולוגיה, תוך הבטחה לעתיד התעסוקתי בעיר".

עוזי וכסלר, מייסד ויו"ר הועד המנהל של המכללה האקדמית להנדסה ירושלים, אמר כי המוסד גאה במהלך. "השם החדש והקמפוס החדש יצרו מכללה פורצת דרך ומובילה ברמה המקומית וברמה הארצית", ציין וכסלר.