"שעת ההפרדה לגברים" שהונהגה בשבועות האחרונים בחדר הכושר בטכניון בחיפה תבוטל עד שיוחלט אחרת - כך הודיעה הנהלת המוסד האקדמי, זאת בעקבות הפרסום אמש בחדשות 2.

בהודעה שפרסם המוסד נכתב כי "הנהלת הטכניון תדון בהחלטת מועדון הספורט להאריך את שעות הפעילות של חדר הכושר פעמיים בשבוע בשעות הקטנות של הלילה. עד הדיון בהנהלת הטכניון יישמרו ההסדרים הקודמים בחדר הכושר ותוקפא החלטת מועדון הספורט לפתוח את חדר הכושר לגברים בלבד".

בהנהלה ציינו כי בקבלת ההחלטה עמד לנגד עיניהם של חברי ההנהלה עיקרון השוויוניות שחל על כל בית הטכניון והדגישו כי המוסד "מוקיע הדרת נשים מכל סוג שהוא".

ההחלטה על ההפרדה החלה כשסטודנטיות שהגיעו לחדר הכושר של הטכניון בחיפה קיבלו הוראה לעזוב את מקום - רק מכיוון ששני סטודנטים דתיים ביקשו להיכנס. התברר כי בשקט מוחלט, שינו בטכניון את לוחות הזמנים של חדר הכושר והוסיפו לתוכו "שעת הפרדה לגברים". אלא שלהבדיל מהנשים שהופרדו באוטובוסים או מאלו שצעדו רק על מדרכה לנשים, הסטודנטיות כאן לא הסכימו לוותר.

שעות ההפרדה: רק לגברים שמתאמנים במכון

"אין שעה לנשים". הסטודנטית שסולקה (צילום: חדשות 2)
"אין שעה לנשים". הסטודנטית שסולקה | צילום: חדשות 2

"זה מעליב", סיפרה מיכל שוורצמן, שהוצאה מחדר הכושר רק בשל היותה אישה. "ההרגשה מאוד לא נעימה שכולם מסביב הסתכלו עליי וחיכו לראות מה אני אעשה, אם אצא או לא. זה מאוד מפתיע שזה קורה כאן, בחיפה, במוסד ציבורי שמקבל מימון ממשלתי".

אמה שקולניק, מתעמלת נוספת שלא הורשתה להיכנס בלחץ הסטודנטים הדתיים, סיפרה: "שאלתי לפשר העניין אז אמרו לי שזו שעת הפרדה של גברים. אמרתי: אוקיי, מתי שעת ההפרדה של הנשים? אמרו לי שאין כזאת. היו שם הרבה בנות שלא הסכימו לצאת כי זה כנראה פגע בהן".

כעבור שעה של עימות וויכוחים ולאחר התערבות של אנשי ביטחון - נאלצו הבנות לוותר על האימון ולצאת מהמקום. אלא שהשקט לא שב לחדר הכושר, והבנות זכו לחיזוק גברי מצד סטודנטים חילוניים שתיעדו את השניים שהביאו לסילוק הנשים מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק