המורה אדם ורטה התנצל בפני תלמידתו, אך זה לא הספיק. אחרי השימוע שנערך למורה מקריית טבעון, שהביע "עמדות שמאלניות", אמרה הערב (ה') ספיר סבח, התלמידה שהתלוננה נגדו, בריאיון ל"שש עם" עודד בן-עמי כי היא אינה מתכוונת לחזור בה והדגישה: "התנצלות אקבל רק דרך התקשורת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני עומדת מאחורי כל מילה שהוצאתי מפי, מאחורי כל מעשה וצעד", אמרה סבח. "אני עדיין עומדת מאחורי המכתב שהגשתי ולמרות שפרסמו בחלק מכלי התקשורת שהתפייסנו - אז אני אומרת: ממש ממש לא".

"זה שאני ואדם ורטה דיברנו זה לא אומר שאני חוזרת אחורה", התבצרה התלמידה בעמדתה, והתעקשה: "אין מקום למורה כזה במערכת החינוך".

לטענתה, הדיון הסוער שהתעורר בנושא הפך לפוליטי, למרות שהוא אינו צריך להיות כזה. "זה הרבה יותר מדיון פוליטי. לא יכול להיות שהוא יסית תלמידים".

אביו של המורה: גאה בו

מוקדם יותר היום התייצב ורטה בפני שימוע נוסף. "אני מפציר במורים שיביעו את דעתם שוב ושוב ללא פחד", קרא המורה הניצב בפני סכנת פיטורים אחרי שיצא מהשימוע. "רק כך נצליח לייצר מורים ערכיים, מעולים".

"למידה משמעותית כרוכה בזה שמורים יביעו את דעתם, כמובן, תוך יצירת אווירה פלורליסטית בכיתה שמכבדת את כל הדעות", הדגיש ורטה. בנוסף, ביקש להודות לתלמידים שלו. "הם גאוותי וכל המאבק הזה הוא למענם", קרא.

אביו של המורה, יורם ורטה, ניצב לצד בנו עם היציאה מהשימוע. "בימים האלה הפתיעה אותי מאוד ההתנהגות שלו - איפוק, שתיקה ועמידה בקשיים", אמר. "אני לא איש חינוך, אדם הוא אחד שמחרף את נפשו, יושב כל הלילה ומכין שיעורים בצורה שלא יחשבו שהכל פוליטי. התחושות מעורבות, גאווה גדולה מצד אחד ודאגה גדולה מצד שני".