האנטנות הסלולריות מסוכנות לילדים (צילום: חדשות 2)
סכנה: קרינה סלולרית | צילום: חדשות 2

בתי ספר כבר מזמן אינם מקום בטוח לילדינו - את זה אתם כבר יודעים מזמן. מספיק להתעדכן בחדשות על מקרי האלימות הרבים, מעשי הבריונות ותקלות הבטיחות המסכנים יום יום את התלמידים. אך מתברר כי מלבד כל הצרות, התלמידים חשופים גם לסכנת קרינה. מנתונים שמתפרסמים עתה, מתברר עד כמה אין זו סכנה שכדאי להקל בה ראש.

גלו אם גם בית הספר שלכם בטווח הסכנה

הפורום לסלולריות שפויה מפרסם היום רשימה ארוכה - כמעט בלתי נגמרת - של מוסדות החינוך החשופים לקרינה מאנטנות סלולריות. קשה להאמין, אבל מאות בתי ספר מצויים ברדיוס של 100 מטרים בלבד ממוקד האנטנות. בפורום מדגישים כי מחקרים מדעיים מצביעים על רגישות היתר של ילדים לקרינה סלולרית. בפורום מציינים כי סעיף בחוק, הדורש מרחק של 300 מטר לפחות ממוקדי קרינה, הוסר בלחץ חברות הסלולר.

על פי הפורום, המסתמך על הפירוט שמפרסם המשרד להגנת הסביבה, כ-600 אנטנות מצויות בקרבה לבתי ספר, ובסך הכל מצויים ברדיוס הקרינה לא פחות מ-355 מוסדות חינוך. חלק מבתי הספר סמוכים ליותר מאנטנה אחת.

"מסכנת ילדים באופן מיוחד"

העיר בה נמצאים הכי הרבה מוסדות בסכנת קרינה היא ירושלים, עם לא פחות מ-91 מוסדות חינוך בטווח המסוכן. תל אביב מסתפקת ב-42 מוסדות, ופתח תקווה עם 20 מוסדות חינוך בטווח הקרינה.

"הקרינה הבלתי מייננת מסכנת ילדים באופן מיוחד", מסר אבי דבוש, מנהל תחום סביבה וקהילה בארגון שתי"ל המרכז את פעילות הפורום. "על הרשויות לנקוט מדיניות המצמצמת את החשיפה היומיומית ממוקדי השידור באזור בתי הספר, שלרוב משמשת לתמיכה בשירותי הדור השלישי והרביעי ולא לתשתית חיונית".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק