המחאה החברתית הידרדרה לאלימות שלא נראתה בשנה שעברה: לאחר שכאלפיים בני אדם הפגינו אמש בכיכר הבימה, המפגינים חסמו צמתים באזור, ניפצו שמשות של בנקים והתעמתו עם המשטרה. בהמשך, הם חסמו לזמן קצר את איילון דרום באזור תחנת רכבת מרכז עד שפונו על ידי המשטרה.

המפגינים התכנסו למחות על האלימות בה נקטו לכאורה השוטרים והפקחים שפינו את האוהל של דפני ליף ביום שישי. בסיום ההפגנה, חלק מהפעילים חסמו לתנועה את אזור כיכר הבימה, עד שפונו על ידי המשטרה.

לאחר מכן צעדו עשרות מפגינים לעבר רחוב אבן גבירול, וחסמו את תנועת כלי הרכב באזור כיכר רבין. המשטרה פינתה את המפגינים מהמקום, ואלו בהמשך ירדו לנתיבי איילון וחסמו לזמן קצר את איילון דרום, בהמשך הם חסמו שוב את רחוב אבן גבירול.

"ממשלת ישראל מפעילה אלימות נגד האזרחים"

"מה שאנו רואים בעיתונים הן תמונות מאוד מטעות של מה שבאמת קרה", ציינה אחת ממובילות המאבק החברתי סתיו שפיר, והוסיפה: "המפגינים לא פרצו לתוך בנקים, אלא נכנסו לתוך האזורים הפתוחים ממילא, שבהם נמצאים הכספומטים". עוד הוסיפה שפיר, כי "הבנקים מסמלים את השיטה הכלכלית שאנו נאבקים נגדה בשנה האחרונה. השלטון פועל באלימות נגד אזרחיו". יש כאן יד מכוונת מלמעלה שמנסה לעצור את המחאה הזו".

"אלו טיפות הדם המתוקות ביותר שיצאו מאפי", אמר הפצוע ברק כהן שנפגע בעימות עם שוטרים לחדשות 2 באינטרנט. "אני נלחם כאן על הזכות ללכת ברחובות שלי - המשטרה לא תגיד לי לאן ללכת".

60 מתפרעים נעצרו

המשטרה עצרה לחקירה כמה עשרות מהמתפרעים. חלק מהם רוכזו בסניף בנק לאומי שחלונותיו נופצו והמבואה שלו שימשה כחדר עצורים מאולתר. הפרות הסדר נמשכו אל תוך השעות הקטנות של הלילה, כשהמתפרעים חסמו את רחוב אבן גבירול בתל אביב. האירועים הסתיימו רק לקראת השעה 03:00 לפנות בוקר. 85 בני אדם נעצרו מתחילת ההפגנה אמש.

בשבועות האחרונים ניסו הפעילים לחדש את המחאה, אתמול נעצרו 12 פעילים שניסו לחדש את המחאה ולהקים אוהל בשדרה. דפני ליף שהייתה בין העצורים, סירבה להתפנות, נפגעה בידה ונזקקה לטיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק