סיפורו של הילד בן ה-12 מישראל שנשלח על ידי משפחתו להתגורר לבדו בתאילנד כנזיר לאחר שחלה במחלת הסרטן ושנחשף אתמול בחדשות 2 השאיר מעט מאוד אנשים אדישים. היום מגיבים הורים לילדים במצב דומה בזעם על הפקרת הילד בידי הוריו ובמקביל דורשים במועצה לשלום הילד לשלוח למנזר נציג שיבדוק את מצבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ההחלטה של ההורים לשלוח את הילד למנזר בתאילנד גובלת בחוסר אחריות", אמר נ', אב לילד חולה סרטן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הילד חייב להיות תחת מעקב צמוד של רופאים".

"אני יכול להבין הורים שמגיעים למצבים של חוסר אונים", הבהיר האב. "יש כאלה שחוזרים בתשובה ופונים לכל מיני כיוונים רוחניים, כל אחד לוקח את זה לכיוון אחר, אבל חשוב שהילד יהיה בפיקוח צמוד של רופאים".

פרופ' יציק יניב, מנהל המערך ההמטו-אונקולוגי בבית החולים שניידר מזהיר כי הילד, שהחלים מהמחלה בעקבות הטיפול הקונבנציונאלי, עשוי לסבול בעתיד ממחלות אחרות כתוצאה מהיעדר מעקב רפואי מתאים. "הדבר עלול לפגוע בבריאותו", הבהיר פרופ' יניב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לדברי פרופ' יניב, "התיאור של הדברים כאילו ההחלמה היא תוצאה של כל מיני 'כוחות' אחרים עלול לתת לאנשים תחושה שאפשר לוותר על הרפואה וללכת על הטיפולים האיזוטריים האלה".

מנכ"ל המועצה לשלום הילד: "יש לטפל במקרה בדחיפות"

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הבהיר מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן כי מדובר באירוע חמור שיש לטפל בו בדחיפות. "קיבלנו מידע על העניין ופנינו מייד לכל משרדי הממשלה נוגעים בדבר", אמר קדמן. "מדובר במקרה חמור ביותר".

לדברי קדמן, המצב שבו ילד שוהה במרחק של אלפי קילומטרים מביתו, במנזר בו חיים אנשים מבוגרים שאינם דוברים את שפתו הוא "בלתי נסבל". בשל כך, החליטו במועצה לשלום הילד לפנות לרשויות ולהבטיח שנציג רשמי של ישראל ייסע למקום הו שוהה הילד וייפגש עמו.

"ביקשנו שתיעשה פנייה לבית משפט לנוער בארץ כדי לבדוק אם צריך להכריז עליו כקטין נזקק ולפעול להחזיר אותו חזרה לארץ", הבהיר קדמן. "ילד איננו רכוש של הורה במובן שהוא יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה - גם הילד הוא אדם וצריך להתחשב בדעתו, בשלומו ולרווחתו וזה מחייב את כל הרשויות להתגייס בפעולה משולבת כדי להחזירו".

האם טוענת: "ההורים נמצאים בשביל לקבל החלטות קשות"

אמש פורסם במהדורה המרכזית סיפורו המטלטל של הילד בן ה-12 שחלה בסרטן והועבר על ידי משפחתו להתגורר לבדו במנזר בתאילנד. בריאיון לחדשות 2 סיפרה האם כי היא החליטה לשלוח אותו למקום מאחר ויש שם "אדם מואר" כלשונה, העוזר לבנה להירפא מהמחלה ממנה סבל במשך שנים.

"גם הרצון של הילדים לאכול שוקולד הוא מקובל, וגם הרצון שלהם לשחק במחשב הוא מקובל", טענה האם, "אבל בשביל זה יש הורים שיקבלו את ההחלטות הקשות - עם מה הילד יכול להתמודד ועם מה לא. אם הוא יחזור - זה למחלקה. הילד שלי שנה בריא, הילד שלי לומד, הילד שלי גדל, הילד שלי יהיה אדם נהדר, והוא יהיה בחיים".