ט' עם ארבעת ילדיה, מחפשים בית
ט' וארבעת ילדיה | צילום: עופר אשטוקר, אשדודנט

מצב משפחתי קשה ומצוקה כלכלית הותירו ארבעה ילדים קטנים מאשדוד ללא קורת גג: ט', אמם של הארבעה מחפשת פתרון לה ולילדיה, שהקטנה שבהם נולדה רק לפני חודש - אך בינתיים הם נאלצים להתמקם על ספסל שהפך לביתם החדש בלילות הקרים.

ט', כך מפרסם כתב "אשדודנט" עופר אשטוקר, עלתה לארץ עם בעלה ובנה לפני תשע שנים ועבדה בשנים האחרונות בניקיון וכמטפלת. בעלה עבד גם הוא תחילה בתחום השיפוצים, אך לפני מספר חודשים מצבו הידרדר לאחר שהחל להשתמש בסמים. מאותו רגע, גידול הילדים ופרנסתם עברו לאחריותה הבלעדית של ט'.

כיוון שלא הצליחה לעמוד בתשלום השכירות בדירה בה התגוררה, היא פונתה בשבוע שעבר לרחוב יחד עם ארבעת ילדיה הקטנים. שכנים שהבחינו בהם ישנים על הספסל ברחוב, ניסו לסייע למשפחה והפנו אותם למקלט בשכונה. הם אספו גם שמיכות, מזון ובגדים חמים עבורם, אך מאוחר יותר התבררר שהעירייה מסרה את המקלט הציבורי לטובת חוגים בשכונה.

מחלקת הרווחה בעיר סיפקה לט' ולילדיה פיתרון זמני באחד המלונות בחוף הים, אך בהמשך הפנו אותה לקבל סיוע ממשרד השיכון, בעוד בעלה אושפז במכון גמילה.

מנהל הרווחה: אין זה תפקידנו לדאוג לדיור

המקלט שבו ניסו למצוא מחסה ופונו
המקלט שבו ניסו למצוא מחסה ופונו | צילום: עופר אשטוקר, אשדודנט

ממינהל הרווחה בעיריית אשדוד נמסר בתגובה: " המשפחה הנ"ל מוכרת ומטופלת בלשכת הרווחה, על רקע מצוקה כלכלית, נפשית ובעיות בתפקוד ההורי. מרגע שהועברה אלינו הידיעה על מצב המשפחה נעשים מאמצים רבים על ידי שירותי הרווחה לסייע למשפחה, ככל שניתן, ונבנתה תוכנית טיפול מקיפה מול המשפחה".

"האב הופנה לגמילה באשפוז ולאישה הוצע לעבור למקלט לנשים עם ילדיה אך היא סירבה. כעת נעשים חיפושים למציאת דירה ובמימוש זכותם לקבלת סיוע בשכ"ד ממשרד הקליטה. עם כל הצער שבדבר, אין בסמכותנו לדאוג לפתרונות דיור. משרד הקליטה, במקרה של משפחה זו, מתפקידו וסמכותו לסייע למשפחה להשכיר דירה כאשר שירותי הרווחה מלווים, תומכים ומסייעים להם עם הבירוקרטיה".
למעוניינים לסייע למשפחה בכל דרך, ניתן לפנות למערכת "המגזין אשדוד": 08-8522666 או למייל: oferashtoker@gmail.com

רוצים לקבל לפייסבוק שלכם את כל החדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק