תופעת הדרת הנשים הגיעה אמש לראשונה לתוך מוסד אקדמי, כשסטודנטיות שהגיעו לחדר הכושר של הטכניון בחיפה קיבלו הוראה לעזוב את מקום - רק מכיוון ששני סטודנטים דתיים ביקשו להיכנס.

מתברר כי בשקט מוחלט, שינו בטכניון את לוחות הזמנים של חדר הכושר והוסיפו לתוכו "שעת הפרדה לגברים". אלא שלהבדיל מהנשים שהופרדו באוטובוסים או מאלו שצעדו רק על מדרכה לנשים, הסטודנטיות כאן לא הסכימו לוותר.

"זה מעליב", סיפרה מיכל שוורצמן, שהוצאה אתמול מחדר הכושר רק בשל היותה אישה. "ההרגשה מאוד לא נעימה שכולם מסביב הסתכלו עליי וחיכו לראות מה אני אעשה, אם אצא או לא. זה מאוד מפתיע שזה קורה כאן, בחיפה, במוסד ציבורי שמקבל מימון ממשלתי".

אמה שקולניק, מתעמלת נוספת שלא הורשתה להיכנס בלחץ הסטודנטים הדתיים, סיפרה: "שאלתי לפשר העניין אז אמרו לי שזו שעת הפרדה של גברים. אמרתי: אוקיי, מתי שעת ההפרדה של הנשים? אמרו לי שאין כזאת. היו שם הרבה בנות שלא הסכימו לצאת כי זה כנראה פגע בהן".

"אין שעה לנשים". הסטודנטית שסולקה (צילום: חדשות 2)
"אין שעה לנשים". הסטודנטית שסולקה | צילום: חדשות 2

כעבור שעה של עימות וויכוחים ולאחר התערבות של אנשי ביטחון - נאלצו הבנות לוותר על האימון ולצאת מהמקום. אלא שהשקט לא שב לחדר הכושר, והבנות זכו לחיזוק גברי מצד סטודנטים חילוניים שתיעדו את השניים שהביאו לסילוק הנשים מהמקום.

"בואו נדבר עם הבחור האחד שרוצה להוציא את כל הבנות מחדר הכושר", אמר בזעם סטודנט - ונענה על ידי הדתי שהביא למהומה בנימה צינית: "בן אדם, איזה גיבור אתה!". הסטודנט החילוני השיב לו: "ככה זה, חבר'ה. אתם לא תיכפו עלינו - גם אם נצטרך כוח. אתם השניים וחצי דתיים שרוצים להוציא מפה את כל הבנות".

בטכניון הסבירו את ההתרחשויות בכך שקיבלו פנייה מצד 21 סטודנטים דתיים, ועל כן החליטו להכריז על שעה נפרדת לגברים בלבד "בשעות שבהן אין סטודנטיות". אלא שהתמונות מראות מציאות אחרת לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק