הפעילים גויסו דרך פייסבוק
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

78 אחוז מהישראלים סבורים כי יש להגביל גלישה חופשית של ילדים באינטרנט - כך עולה מסקר שפרסמה היום המועצה לשלום הילד. 74 אחוז מהנשאלים תומכים בהגבלת החברות של ילדים ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגיל הממוצע שבו ניתן להסיר את המגבלה הוא כ-14 וחצי, אולם כ-20 אחוז מהציבור סבורים שהמגבלה צריכה להיות עד גיל 18. כ-45 אחוז מהמבוגרים סבורים כי האינטרנט מזיק לילדים ורק כ-20 אחוזים רואים באינטרנט ככלי מועיל לילדים.

אחת הסוגיות המרכזיות בתחום ההורות, בכל הנוגע לפייסבוק, היא השאלה "האם ההורים צריכים להיות חברים של ילדיהם בפייסבוק". חצי מהנשאלים המבוגרים סבורים שכך צריך להיות, ואילו 36 אחוזים בלבד ענו שההורים אינם צריכים להיות חברים של ילדיהם בפייסבוק.

את הסקר ביצע מכון גיאוקרטוגרפיה עבור המועצה לשלום הילד, לרגל כנס באר שבע לשלום הילד, שייערך מחר באוניברסיטת בן גוריון בנגב. הסקר נערך בקרב 500 משיבים, גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה היהודית הבוגרת בישראל.

מי דואג לילדים יותר? הנשים או הגברים?

מהסקר עולה כי הרבה יותר נשים מגברים סבורות כי יש להגביל את גיל הגלישה של ילדים באינטרנט וברשתות החברתיות. נשים גם מאמינות הרבה יותר מגברים שהאינטרנט מזיק לילדים.

על פי נתונים שפורסמו כבר בשנה שעברה ל-81 אחוזים מילדי ישראל יש כיום חשבון בפייסבוק, כאשר מתוכם 12 אחוז דיווחו כי נפגעו במהלך השימוש באתר. 21 אחוזים מהילדים שנשאלו בסקר שפורסם טענו כי נחשפו לסרטון מביך או תמונה משפילה.

"הסקר שפורסם היום מצביע פעם נוספת על הבלבול הרב הקיים בעולם המבוגרים וההורים לגבי השימוש באינטרנט וברשתות החברתיות בקרב ילדים", אמר מנכ"ל המועצה לשלום הילד, הדוקטור יצחק קדמן.