ארכיון (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

המאיימת שבבגרויות הסתיימה, וכעת מתפנים התלמידים שנבחנו היום (ה') בבחינה במתמטיקה לבדוק האם ענו נכונה על השאלונים. חלקם יצא מהכיתה כשהוא מרוצה מרמת השאלות, שהפעם, כך לדברי נבחנים ומורים, היו "הוגנות". אחרים טוענים: "זה רק נראה קל". כאן בחדשות 2 Online אנו מפרסמים את הפתרונות המלאים שנכתבו על ידי צוות מורי "קידום בגרויות".

להורדת קובץ הפתרון המלא

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איתי הרטמן, מנהל תחום מתמטיקה ב"קידום בגרויות", אמר כי "בניגוד למגמה של השנים האחרונות, הבחינה הפעם הייתה הוגנת ומנוסחת בצורה חד-משמעית. היא מאתגרת פחות את היכולות הטכניות ויותר את יכולות החשיבה". גם אורי גוטהלף, שלימד בעבר מתמטיקה בבתי הספר עירוני ד' ואליאנס בתל אביב, ציין כי "השאלונים ברמת חמש יחידות היו מאוד קלים. כנראה שבמשרד החינוך למדו לקח משנים עברו".

יובל ברדע, תלמידת כיתה י"ב בגימנסיה הריאלית בראשון לציון, נבחנה בארבע יחידות לימוד (שאלון 805) וסיפרה כי הבחינה "הייתה בדיחה לעומת המתכונות. יצאתי מהכיתה כשעה לפני תום הזמן. השאלות היו הוגנות מאוד". לדבריה הצטרף גם חברהּ לספסל הלימודים, אוראל כהן, שאמר: "בשנה שעברה, לפי מה ששמעתי, הבגרות הייתה יותר קשה. כנראה שהחליטו להקל עלינו כי היה אפשר לפתור את השאלון תוך רבע שעה".

אבל נראה כי לא כולם סיימו את המבחן עם חיוך. ליאל לוי, תלמידת בית הספר הניסויי עין כרם בירושלים שנבחנה בחמש יחידות לימוד, סיפרה עם יציאתה מהכיתה כי "הבחינה הייתה מוזרה. השאלות נראו פשוטות, אבל כשהתחלתי לפתור ולחשוב איך מגיעים לפתרון - זה נראה מסובך וטריקי". לדבריה, גם חברותיה שנבחנו באותו שאלון, "אמרו שהבחינה רק נראתה קלה. לא נראה שהצלחנו. אני חושבת שאגש למועד ב'".

לתחושותיה של לוי שותף עידו פוטרמן, תלמיד כיתה י"ב במקיף י"א בראשון לציון שנבחן בחמש יחידות לימוד (שאלון 807), שסיפר: "לא היה קל, אבל גם לא קשה מאוד. היו שאלות שבהן 'הסתתרו' חוקים מתמטיים שלמדנו מזמן וכבר שכחנו. לא ציפינו לזה".

לעמוד הפייסבוק של "קידום בגרויות"