מנהלת בית הספר
מנהלת בית הספר | צילום:

סערת "המנהלת המקללת": מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני של תנועת ש"ס, הרב יוסף בוסו, התייחס לראשונה לאירוע החמור שבו תועדה מנהלת בית ספר בביתר עילית כשהיא מכנה תלמידות "פרחות מפגרות". בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר הרב: "אם הדברים אכן נאמרו, נשקל פיטורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בוסו, שעומד בראש הרשת במשך פחות משנה, זימן אליו את המנהלת לשיחת בירור שתיערך מחר, ובה ישמע את גרסתה המלאה, ביחד עם נציגי משרד החינוך. "אסור למהר להסיק מסקנות כי לסיפור יש שני צדדים", אמר. "השימוע ייעשה ויוסקו מסקנות אבל אין להקדים את המאוחר".

לדברי בוסו, הדברים כפי שנראו בתיעוד "לא פשוטים" ומחייבים בדיקה מעמיקה. "מנהלים או מנהלות שחלילה אין מקומם במערכת החינוך לא יהיו. כבר עשינו את זה בעבר ונעשה את זה בעתיד", אמר. בנוגע למנהלת שתועדה באמירות קשות, אמר בוסו: "היא מוערכת ומסורה, אבל יכולות להיות החלקות כאלה או אחרות שלה שאנו לא מכירים, וברגע שניחשף אליהן נסיק מסקנות".

ר', תלמידת בית הספר הלומדת מזה שנים תחת המנהלת, הציגה דווקא תמונה אחרת לגביה. "השתלחו בה בצורה לא יפה וגרמו לה להגיע למצב כזה", אמרה. "היא נותנת את נשמתה ואת חייה למען הבנות בבית הספר".

ביישוב ביתר עילית, שם נמצא בית הספר המדובר, הופתעו מהמקרה החמור. "עיריית ביתר עילית מביעה זעזוע נוכח הדברים שפורסמו", מסרו היום בעירייה. "מאחר שמדובר במוסד פרטי שאיננו עירוני, הרי שהסמכות עליו אינה נתונה בידי העירייה אלא בידי משרד החינוך. אנו בטוחים שהגורמים הרלוונטיים יטפלו באירוע כראוי".

המנהלת: "תלמידות פרחות מפגרות" 

ביום חמישי האחרון אירע עימות חריג בין תלמידת בית ספר בביתר עילית לבין המנהלת, על רקע נושא הצניעות. על פי עדי ראייה שנכחו במקום, המנהלת התעמרה בתלמידה ואף פעלה נגדה באלימות. בעקבות העימות, פנה אחיה של הנערה למנהלת בית הספר ונתקל בתגובה שאיננה ראויה לאשת חינוך.

בסרטון שתיעד את המפגש בין ח', אחיה של התלמידה, לבין המנהלת, ניתן לשמוע אותה שואלת אותו: "מי קרא לך, הזאת המפגרת? כמו אחותך? הבלונדינית הפרחה הזאת שחצי מהבנים שכבו עליה, איך קוראים לה, אשכנזייה... תלמידה שלי לצערי".

בשלב זה שאל ח' את המנהלת איך היא מדברת על התלמידות שלה, והמנהלת ענתה: "הן לא הבנות שלי, הן הזבל של הבית-ספר, הן 'זבלות', אני לא מאמינה בהן" (השגיאות במקור). בהמשך, נתנה המנהלת את גרסתה לעימות שאירע בינה לבין אחותו של ח': "היא קראה לי זונה וכלבה והיא תשלם על כך".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv