המתיחות הגואה בין האוכלוסיות הערבית והיהודית בלוד הגיעה בימים האחרונים לנקודת חיכוך נוספת, זאת לאחר שהעירייה הורתה על העתקת מושבם של תלמידים ערבים מגן לחינוך מיוחד אל מתחם אחר, ופתחה במקום גן לילדים יהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ימים ספורים לפני פתיחת שנת הלימודים, קיבלו הורי התלמידים הערבים הודעה על כך שילדיהם מועברים לגן חדש, כשאת מקומם יתפסו תלמידים יהודים.

בהיעדר נימוקים להחלטה התמוהה, טוענים כעת ההורים הערבים כי מדובר בצעד גזעני מפלה. "כבר שלושה ימים שהבן שלי יושב בבית", מספרת אמנה אבו גניין, שבנה נמנה על התלמידים המפונים. "הם מקבלים החלטות לבד ומבלי לשתף את ההורים, מבלי לספר מה קרה. זה ילד של חינוך מיוחד ואי אפשר לנהוג ככה".

נציגי האוכלוסייה הערבית במועצת העיר הגיבו גם בזעם על ההחלטה, אותה כינו מהלך לייהוד השכונות המעורבות בלוד. "שכונת רמת אשכול שאנחנו נמצאים בה הייתה שכונה יהודית-ערבית, והיום הרוב שלה ערבי", אמר חבר מועצת העיר, עבד אל-כארים זבארגה. "כנראה שיש מדיניות לייהד אותה"

בצמרת העירייה דוחים את הטענות בתוקף ומסבירים כי המהלך בוצע כחלק מתכנית להטיב עם תלמידי החינוך המיוחד בעיר. "הייתה כאן מטרה מקצועית", טען ראש עיריית לוד, יאיר רביבו. "העברת הגן מתבצעת למתחם שבו ארבעה גנים של חינוך מיוחד, והדבר הזה ישפר את הטיפול. מנסים לקחת את ההחלטה הזו ולייצר פלטפורמה למטרות פוליטיות".

היום (חמישי) הושלם השיפוץ בגן החדש שאליו אמורים לעבור הילדים, אבל התושבים הערבים טוענים כי הוא מרוחק מבתיהם וכי אינו מתאים לחינוך מיוחד. בעירייה טוענים כי הגן עומד בכל התקנים, וכי בהמשך יבצעו בו התאמות נוספות על פי דרישת ההורים.