יוזמה של נציגי הקהילות החרדיות בבית שמש מביא - אולי - תקווה לסיפורה העצוב של הילדה נעמה מבית-שמש, שעברה מסכת ההשפלות ומעשי אלימות מצד קבוצת חרדים בעיר. בניסיון להרגיע את הרוחות בעיר מאז שידור הכתבה בחדשות 2, נציגים חרדיים גינו את המעשה ויזמו פגישת פיוס שתיערך כבר הערב עם נעמה ואמה הדסה. את הידיעה פירסם לראשונה האתר החרדי "כיכר השבת".

חברי הקבוצה החרדית, שמורכבת מעשרה נציגים של קהילות חרדיות שונות בעיר, שוחחו אמש עם אמה של נעמה הקטנה והתנצלו בפניה בשם הקהילה החרדית בעיר. האם נענתה לבקשתם להיפגש עמם, כדי להבהיר לה שלא מדובר בתופעה שמייצגת את העדה כולה.

יזכו להתנצלות. נעמה מרגוליס ומשפחתה (צילום: חדשות 2)
יזכו להתנצלות. נעמה מרגוליס ומשפחתה | צילום: חדשות 2

"מי שמשתמש באלימות - לא שייך לקהילה החרדית"

מלבד התנצלות, התושבים הבטיחו להביא לנעמה בת ה-8 מתנה במסגרת הניסיון לפייס אותה. "נגיד לילדה שהקהילה החרדית בעיר לא שותפה למעשים הללו ואנחנו מגנים מוקיעים את המעשה", אמר אלי פרידמן, יו"ר מפלגת 'טוב' בעיר, שצפוי להשתתף אף הוא בפגישה.

"אנחנו לא יכולים לשבת בחיבוק ידיים ולומר 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'. מעשה האלימות והוונדליזם הם מעשים שלא יעשו וצריך למחות על כך ולהגיד בקול-רם: מי שמשתמש באלימות - לא שייך לקהילה החרדית".

שלט נגד נשים, אתמול בבית שמש (צילום: רויטרס)
שלט נגד נשים, אתמול בבית שמש | צילום: רויטרס

"עוד לפני שהתפוצצה הפרשה, אמרתי לח"כ כרמל שאמה הכהן שהמשטרה לא עושה מספיק ושצריך לטפל באותם קיצוניים ביד קשה", הוסיף. "אם זה ישתלב יחד עם צעדים נוספים של העירייה, הם יבינו שהחיים זה לא רק לעשות מה שרוצים. אני שמח על כך שזה רק קומץ, אבל הקומץ הזה התרגל שלא מגיבים אליו ואני מקווה שעכשיו זה הולך להשתנות".

את סיפורה של נעמה הביא כתב חדשות 2 שי גל בסוף השבוע במסגרת "אולפן שישי". בכתבה ששודרה, ושנגעה ללבם של רבים, סיפרו נעמה ואימה על ההשפלה שהיא עוברת בדרכה מבית הספר - רק מפני שאופן לבושה "אינו צנוע" מספיק לטענת אותם חרדים.

מאז שידור הכתבה, קיבלה נעמה תמיכה ותגובות חמות מצד אנשים שנחשפו לסיפורה. במסגרת המחאה הציבורית שהתעוררה מאז המקרה, תיערך מחר הפגנה בבית שמש, בה תדליק נעמה נרות חנוכה יחד עם טניה רוזנבליט, שנחשפה אף היא לאלימות מצד חרדים שאילצו אותה לעבור למושב האחורי באוטובוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק