למשפחת נתניהו נוסף מלך נוסף: אחרי "ביבי מלך ישראל", כפי שבוחרי הליכוד מכנים את ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, העפיל אחר הצהריים אבנר נתניהו לחידון התנ"ך העולמי. כעת, ממש כמו אבא, יזכה נתניהו הבן בכבוד לייצג את ישראל מול העולם בחידון העולמי שייערך ביום העצמאות.

לפני כחודש מילאה גאווה גדולה את בית משפחת נתניהו. אבנר, בנם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה זכה במקום הראשון בחידון התנ"ך של מחוז ירושלים. לאחר בוקר ארוך של בחינות ושאלות, הוכרז כי אבנר נתניהו הוא "חתן חידון התנ"ך של בתי הספר הממלכתיים במחוז ירושלים לשנת התש"ע", ונבחר לייצג את מחוז ירושלים בחידון התנ"ך הארצי.

המסורת המשפחתית

למשפחתה של שרה נתניהו מסורת ארוכה של השתתפות בחידון התנ"ך. שלושת אחיה זכו בעבר במקומות הראשונים בחידוני התנ"ך: אמציה בן ארצי היה סגן חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי, מתניה בן ארצי ניצח בחידון התנ"ך הארצי בגיל 10 בלבד, וחגי בן ארצי אף הוכתר לחתן חידון התנ"ך העולמי.

בנוסף, אביה של שרה נתניהו, שמואל בן ארצי, הינו מוותיקי ומבכירי המורים לתנ"ך בישראל, ואף חיבר את ספר לימוד פופולרי לנבחני חידוני התנ"ך בשם "התנ"ך השעשועי".

מטרתו המרכזית של חידון התנ"ך היא לעודד את ההתעניינות בתורה ובמסורת. כמו כן, הוא אף נועד לעודד את הלימוד ואת העיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך, כבסיס התרבותי של עם ישראל.

שישה חתנים או כלות מבתי ספר דתיים ושישה החתנים או הכלות מבתי הספר הכלליים נפגשים ומתמודדים בחידון הארצי המסכם. בתום החידון נבחרים ארבעה משתתפים, חתן או כלת התנ"ך הארצי ושלושה סגנים - והם אלו שמייצגים את ישראל בחידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות.