שוב: תושבי שדרות במקלטים (צילום: רויטרס)
ילדים במקלט, למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: רויטרס

מבצע עופרת יצוקה תפס הורים רבים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, לא מוכנים. המורכבות בטיפול בילדים אלו באזור הדרום והאפשרויות שעומדות לרשותם בעת נפילות טילים היא מוגבלת במיוחד, גם בימים שאינם ימי מלחמה.

"ילד מוגבל איננו ילד רגיל אשר מתנייד למרחב מוגן בשניות", מסבירה שרה, אם לילד שסובל מפיגור שכלי. "האופן בו הילד תופס את האירועים היא בצורה קיצונית הרבה יותר מאשר ילד רגיל".

עמותות רבות משנסות מותניים לעזרתן של תושבי הדרום, אך לא הרבה מהן מתמקדות ספציפית באותם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. "עלי שיח" היא עמותה ששמה לה למטרה לאפשר למתבגרים ומתבגרות בעלי פיגור שכלי והתפתחותי, אוטיסטים ובעלי צרכים מיוחדים בקהילה החרדית-דתית לנהל חיים איכותיים ועצמאיים.

עמותת "עלי שיח" מזמינה אליה לירושלים משפחות מהדרום, מכל הגוונים, אשר להן ילדים בעלי צרכים מיוחדים וזקוקים לפתרון עבור ילדיהן. במהלך השהייה מבטיחים בעמותה לספק לילדים את התמיכה לה הם זקוקים, ואפילו לעזור עד כמה שניתן למשפחות שנמצאות במצוקה עקב המצב.

מירי שוורץ, מנהלת הנופשון ותרבות הפנאי ב"עלי שיח" מספרת כי "רק הערב הגיעה אלינו משפחה חד הורית מאשדוד עם ילד בעל צרכים מיוחדים שלא רצה לצאת מן החדר, וממש שני מבנים מהם התפוצץ הטיל". מירי מוסיפה כי "הילד הגיע מבולבל, אימו סיפרה לנו שכבר ארבעה ימים לא הלך לשירותים" . בעמותה דאגו גם למשפחה ושיכנו אותה במעון זמני לימים הקרובים.

עמותת עלי שיח תשמח לקבל פניות של תושבי הדרום-
מירי שוורץ - 052-7621233

פקס: 025022257

מייל-alei@zahav.net.il

אתר העמותה: www.alei-siach.org.il/contactUsHeb.html