האם חיתולים מלוכלכים יגרמו למשבר בחוק חינוך חינם שיזם ראש הממשלה? הסתדרות המורים הכריזה אתמול בערב על סכסוך עבודה מול המדינה ומשרד החינוך בעקבות חילוקי דעות באשר לילדים שאינם גמולים מחיתולים בגילאי 3-4.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהסדרות טוענים כי בעקבות חוק החינוך החדש, נשלחים לגנים ילדים רבים שטרם נגמלו מעשיית הצרכים בחיתוליהם. מאחר ובמשרד החינוך קיים איסור לצוות הגן לחתל את העוללים, עליהם להזמין את אחד ההורים למקום על מנת לטפל ב"בעיה".

הסתדרות המורים דורשת בשלב זה תוספת של כוח אדם ולשבץ בגני הילדים, בהם יש ילדים בלתי גמולים, סייעת נוספת לטיפול בסוגיה. כמו כן, הסתדרות המורים קוראת להורים לגמול את ילדיהם במהירות האפשרית הן לטובת ילדיהם והן לטובת כלל באי הגן.

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן: "מדינת ישראל חייבת להבין שגני הילדים לא ערוכים לקבל ילדים לא גמולים ושהמצב כפי שהוא כיום משבש את המהלך התקין של יום הלימודים ופוגע בילדים עצמם, בכבודם ובזכויותיהן של הגננות".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדיניות המשרד בנושא ילדים בלתי גמולים היא כי - אין להתנות קבלתם של ילדים בגילאי 3-4 בלתי גמולים בקבלתם לגן. על פי המדיניות, יש לסייע לילדים בלתי גמולים להיגמל באופן הדרגתי במהלך החודש הראשון תוך בניית תוכנית משותפת בין הגן לבין ההורים".