נועה ונועם - הפופולריים בישראל (צילום: חדשות 2)
נועה ונועם - הפופולריים בישראל | צילום: חדשות 2

האם השם שלכם מיוחד? ההורים הישראלים עדיין לא ממש מגוונים כשהם צריכים להעניק שמות לילדיהם שזה עתה נולדו. גם בשנת 2012, זו השנה ה-14, היה השם "נועה" הפופולרי ביותר בקרב האוכלוסייה היהודית. השם "נועם" הדיח את "איתי" מראש רשימת הבנים ושב להיות השם השכיח ביותר בקרב הבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (ב') את התפלגות השמות לילדי השנה שעברה, לקראת יום הילד הבינלאומי שיחול מחרתיים. אבל לא הכל צפוי: שם חדש נכנס לעשירייה הפותחת ברשימת השמות לבנות - אדל. יותר מ-850 בנות שנולדו בשנת 2012 נקראו בשם זה, כאשר שנה לפני כן היו פחות מ-300 ולפני שנתיים נקראו בשם זה רק 150 בנות.

מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נמסר כי ייתכן שהשם זינק בהשפעת הזמרת הבריטית זוכת פרסי הגראמי שזכתה בתואר "זמרת השנה" במצעד השנתי של גלגלצ לשנים 2011 ו-2012.

שאר השמות הנפוצים בקרב הבנות בשנה החולפת הם: שירה, תמר, טליה, מאיה ויעל. השמות הנפוצים בקרב הבנים הם: אורי (גם אוֹרי וגם אוּרי), איתי, יוסף, דוד, יהונתן ודניאל.

השמות הפופולריים בישראל לשנת 2012 (צילום: חדשות 2)
השמות הפופולריים בישראל לשנת 2012 | צילום: חדשות 2

גם בקרב הילדים המוסלמים ישנה רשימת שמות נפוצים. השמות הנפוצים לבנים מוסלמים הם: מוחמד, אחמד, מחמד, יוסף, אדם ועבד. על פי הנתונים, אחד מכל עשרה בנים מוסלמים שנולדו בשנת 2012 נקרא מוחמד. בקרב הבנות המוסלמיות, השמות הנפוצים לשנת 2012 הם: מרים, לין, רהף, ליאן, רימאס, חלא, נור, ביסאן, מלק ואיה.