בתור שר חרדי בממשלת ישראל, שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס מרגיש שהחברה החרדית נמצאת במרכזה של הסתה, שנוסעת ברובה מבורות. בריאיון לפגוש את העיתונות אמר השר כי רוב הציבור החרדי כלל לא משתמש בקווי המהדרין והדגיש שהרב עובדיה יוסף מעולם לא תמך בכך באף פסיקה שלו. "אני מבין את כעסו של הציבור אם מדירים נשים כאילו שמבזים אותן", אמר אבל קרא להפסיק את ההכללה שנובעת ממעשים של מיעוט חרדי לדבריו.

"בכל אוטובוס יש שלט שמתיר לכל אדם לשבת היכן שייבחר", אמר השר אטיאס והוסיף כי "בחברה החרדית, שנמצאת במרכז ההסתה בתקופה האחרונה, אין הפרדת מדרכות בכל החברה החרדית, מלבד אצל קבוצות קטנות, אבל מדווחים על כך שזה נעשה בחברה החרדית ומכלילים. חלק גדול מזה נובע מפופוליזם ומבורות. רוב החברה החרדית לא מתעסקת בנושא הזה ואסור לעשות שום דבר בכפייה".

הבנייה במזרח ירושלים - בגלל הפלסטינים

מתוקף תפקידו, השר אטיאס התייחס גם למצוקת הדיור והדגיש כי הוא פועל להגדיל את היצע הקרקעות לכלל הציבור בישראל ולא רק לציבור החרדי. "חרדים לא מגיעים לשכונות של חילונים", אמר. בנוסף, טען אטיאס שהרחבת ההטבות לכלל הזוגות הצעירים ברכישת דירה תפגע בהם. "160 אלף איש ייפגעו אם ייכנס קריטריון לפיו הטבות דיור יינתנו לשני בני זוג שעובדים", הבהיר.

בהמשך הריאיון, הודה השר כי חלק מהמדיניות במזרח ירושלים מושפעת גם נגד הפלסטינים. "שחררנו דירות במזרח ירושלים בעקבות פניית הפלסטינים לאונסקו", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק