איך אמור להגיב אדם שגולש בפייסבוק ומגלה שמספר אנשים הקימו קבוצה ברשת החברתית הקוראת להרוג את אמו? כך הרגישה בתה של מירב אמדורסקי, שעובדת כבר 26 שנים כמורה באותו בית ספר בנס ציונה. לאחר פרסום הפרשה מודה אמדורסקי בראיון לתכנית "מהדורה ראשונה" כי היא אינה רואה בקבוצה מעשה קונדס, אלא מעשה מפחיד שגרם לה להתלונן במשטרה.

"נחצו קווים אדומים אדומים", סיפרה המורה על הכתובות שהופיעו בדף הקבוצה נגדה. "כתבו שם דברים כמו 'מוות לאמדורסקי, יום הדין קרב, חיסולך קרב, הייתי שמח אם תימצאי מרוחה על הכביש'". לדבריה הצעד הראשון שעשתה לאחר שבתה חשפה בפניה את קיומה של הקבוצה האלימה היא לחפש תמיכה מקרוביה. "רק אחרי יומיים פניתי למשטרה והגשתי תלונה בידיעת מנהל בית הספר. כמו כן הגשתי תביעה אזרחית על הוצאת לשון הרע. מלבד ה שזה מעליב ומרגיז, אנחנו חיים בחברה אלימה שבה ההורים לא יודעים מה מותר ומה אסור, ולכן כחלק מעבודה חינוכית ואזרחות טובה פניתי למשטרה - כי אני פוחדת".

הטענה שנשמעה על כך שמדובר במעשה של תלמידים שובבים לא מקובל על אמדורסקי. "היו מקרים מעולם שבהם תלמידים נכנסו לכיתות וריססו את חבריהם בתת מקלע, והכתובות נמצאות מעל דפי הפייסבוק", טענה והוסיפה שלמרות הכל היא לא חשבה לרגע לא לשוב לעבודתה. "אני אוהבת את עבודתי החינוכית ואני אגיע לבית הספר. כבר בימים אלה אני שוקדת על התכנית החינוכית לקראת שנת הלימודים ומחר בבוקר תתכנס מועצה פדגוגית על מנת לקבל החלטה על העונש שיוטל על התלמידים".

"כשראיתי את מה שנכתב עליי ממש פחדתי", סיפרה אמדורסקי שהחליטה לא לעבור על המעשה בשתיקה. המורה התלוננה במשטרה נגד הכותבים בקבוצה ובמקביל פנתה לעו"ד עמיקם חרל"פ בכדי להגיש תביעה על הוצאת לשון הרע. "לוקחים אישה הגונה, שמקדישה את זמנה לחנך ילדים, פוגעים בכבודה ומשמיצים אותה", אמר חרל"פ.

התלמידים כתבו: "בסוף היא תקבל את מה שמגיע לה"

אין תמונה
"גם אני הושעיתי בגלל מירב אמדורסקי"

תלמידיה של המורה מירב אמדורסקי מנס ציונה פתחו שתי קבוצות בפייסבוק הקוראות, לא פחות - להרוג אותה. המורה המזועזעת התלוננה במשטרה והגישה תביעה על הוצאת לשון הרע נגד התלמידים שהשמיצו אותה.

לפני כחודש וחצי גילתה בתה של אמדורסקי שתי קבוצות ברשת החברתית המוקדשות לאמה - מורה בתיכון בנס ציונה. "לא האמנתי לבת שלי בהתחלה", סיפרה אמדורסקי לעיתון "ידיעות אחרונות", "ואז היא התחילה להקריא עשרות שמות של התלמידים".

הקבוצות בפייסבוק נגד אמדורסקי נפתחו אמנם בשנת 2008, אך מאז הצטרפו תלמידים נוספים. אחת הקבוצות שעדיין פעילה, נקראת "גם אני הושעתי בגלל מירב אמדורסקי". בדף הקבוצה נכתב טקסט המאיים להרוג את המורה: "בסוף היא תקבל את מה שמגיע לה. יום הדין שלה קרב ובא, ה-20 ביוני הוא יום חיסולה... מזלה שאין לה נשק".

אמדורסקי תובעת עשרה נערים ונערות שכתבו הערות נגדה בקבוצה בפייסבוק. התלמידים טוענים שכל מה שכתבו היה בצחוק אבל את אמדורסקי זה לא מצחיק. "הייתי מאוד נסערת ובכיתי כשגיליתי שכתבו עליי 'אמן ואני אראה אותה מרוחה על הכביש'", סיפרה.

"אני לא מסכים עם הקביעה שמדובר בסך הכל בני נוער", סיכם עורך דינה. "הדברים שנכתבו הם חמורים מאין כמוהם. לא ייתכן שצעירים יגלו פתאום שמישהו קבע בפייסבוק את יום המוות של ההורה שלו כפי שגילתה בתה של מירב".

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק