מה יעלה בגורלה של ישראל בתום המלחמה (צילום: רויטרס)
ומה אומרים המיסטיקנים הסיניים? | צילום: רויטרס

תעשיית מגידי העתידות לעולם אינה משגשגת כפי שהיא משגשגת בזמני מלחמה. הציבור העייף ואובד העצות מעוניין לקבל תשובות, אפילו אם הן מגיעות מגורמים עלומים כמו רוחות רפאים או שאריות של קפה.

עם האיתותים המבשרים על סוף המבצע בעזה, פנינו אל 4 מיסטיקניות מרחבי הארץ כדי לגלות מה יעלה בגורלה של ישראל בתום המלחמה. יש להודות כי כמעט כולן נתנו תשובות דומות לשאלותינו, אם כי הספקנים יגידו שאותן תשובות היו יכולות להתקבל מקריאת ניתוחים של פרשנים ביטחוניים ולאו דווקא מרוחות שנכנסו לגופה של המתקשרת.

גילה יעקב, קוראת בקפה, למדה את רזי המקצוע בעירק אצל גדולי המיסטיקנים הערביים, שלדבריה, מיד הבחינו בכישרונה לחיזוי עתידות וניבאו לה עתיד גדול בתחום.

"סוף המלחמה - עוד שבוע"

"המלחמה תיגמר בסביבות יום חמישי הבא", אומרת יעקב. "לאחר המלחמה העניינים יירגעו, אבל יהיו ניצוצות: עדיין ישוגרו קסאמים לעבר ישראל אך בכמות נמוכה. בעוד שנתיים הפלסטינים יתאוששו ואז תתחיל מלחמה נוספת. בכל אופן, המבצע הנוכחי עומד להיפסק, אבל אף פעם לא יהיה לנו שלום".

לאחר בשורות האיוב של גילה יעקב פנינו ללאה כהן, מיסטיקנית, מתקשרת וקוראת בכף היד ובקפה, בציפייה לשמוע חדשות מעט יותר מעודדות.

"גלעד שליט לא יחזור בסוף המבצע", אמרה כהן, "אך ישוב עד סוף השנה". לגבי תאריך סיום המלחמה הנוכחית בדרום, כהן מסכימה עם יעקב: "המלחמה תיגמר בסוף השבוע הבא, בסביבות ה-22 לחודש. לאחר סיום המבצע יהיה שינוי באזורנו- שינוי לטובה. יהיה יותר רגוע, אך לעולם לא יהיה שלום. ב-2010 אני צופה מלחמה גדולה, עולמית, שתוביל לשנים שקטות אחריה".

"סיום המלחמה יהיה טעות"

לאחר 2 מיסטיקניות שצפו מלחמת עולם ואת זה שהשלום לעולם לא יגיע, פנינו אל מישל בוקובזה, מתקשרת מראשון לציון, בתקווה שתרענן את התחזיות הקודרות. בוקובזה, לדאבוננו, הייתה בעיקר מעורפלת.

"ממה שקיבלתי מהמקורות שלי, אני יכולה להגיד שהכוח של ישראל ידוע בעולם, וכך היא גם נשפטת.
לגבי סיום המלחמה, זה ייקח בסך הכול בין ארבעה לשישה שבועות, או בין ארבע לשישה חודשים".
לגבי החייל החטוף אמרה בוקובזה: "גלעד שליט מרגיש שאנחנו קרובים אליו. מי שמחזיק בו לועג לו, אבל גם די דואג לשלומו".

"המלחמה תיגמר עוד שבועיים, וזאת תהיה טעות רצינית", קובעת רגינה טוהר שביומיום קוראת בקלפי טארוט, בקפה ובספר הזוהר. "הסיבה לכך היא שברגע שתיסגר המערכה בדרום תיפתח מערכה נוספת בצפון. כתוב בקבלה: 'ותקום ישראל ותכה בסלעים'. משמעות המילה סלעים היא ראשי תיבות של הארצות סוריה, לבנון, אירן,ירדן ומצרים.

"הקסאמים לא ייפסקו"

לגבי גורלו של גלעד שליט גמגמה טוהר לרגע ואמרה: "אני לא רוצה להיות נביאת זעם מפני שכולם אומרים שהוא חי, אך לדעתי הוא אינו בחיים יותר".

"הקסאמים", חזתה טוהר, "לא ייפסקו. בהתחלה לא ישוגרו רקטות, אך ברגע שישראל תצא לחלוטין מהרצועה יתבצעו שיגורים באופן מיידי. בגדול, ניתן להגיד ש-2009 היא לא שנה טובה לישראל, אבל לאחריה הכול יהיה טוב".

משיחה עם ארבע המיסטיקניות עולה שכמו עם עיתונאים, כנראה שגם למדיומים יש מקורות שונים עם אג'נדה פוליטית ומדינית. בינתיים, כל מה שנותר לציבור שחיפש נחמה במיסטיקה וקיבל בעיקר תחזיות אפוקליפטיות -זה פשוט להמתין.