בית הספר "יד המורה" בירושלים הוא מוסד שבו לומדים יחדיו ילדים רגילים ואוטיסטים . הוא נחשב לגאווה החינוכית של הבירה - מה שלא מנע לקבל לפני כמה שבועות החלטה מפתיע לייסד במקומו קרייה חינוכית של מוסדות ציוניים וחרדיים. כעת, לנוכח המצב, נותרו ההורים והתלמידים אובדי עצות.

"יד המורה" קצר רק בשנה שעברה את פרס החינוך של עיריית ירושלים על מודל הלימודים הייחודי שפותח בו. מדובר בבית ספר שהפך אתר עלייה לרגל למומחים מכל העולם, שבו רבע מבין כלל התלמידים לוקים באוטיזם. העובדה שרמת התפקוד שלהם מוגדרת בינונית ואף נמוכה חייבה עבודה מאומצת שנמשכה שנים שבה הותאם המוסד לצרכיהם המיוחדים - בפרטים שבאים לידי ביטוי מהמבנה עצמו ועד לתכנית הלימוד בו.

ההשקעה הגדולה והכיתות הקטנות הביאו לכך שהורים לילדים "רגילים" עמדו בתור כדי להירשם לבית הספר - עד שיום אחד הופיעה ידיעה בעיתון על הכוונה לסגור את שערי המוסד. ראש העיר ניר ברקת, בוגר "יד המורה" בעצמו - טרם שילוב האוטיסטים בו - העביר החלטה שלפיה יפונה בית הספר.

ההורים בטוחים: הסגירה - חד-משמעית

במסגרת תכנית סיבובית שתונהג, תוקם קרייה אקדמית חדשה ובה מוסדות חינוך חרדיים - והמבנה היקר של "יד המורה" יעבור בעיסקה למכון חינוכי פרטי אחר.

בעיריית ירושלים טענו כי לא יוקמו במקום "יד המורה" מוסדות חרדיים והבהירו כי בית הספר לא ייסגר - אלא רק יעבור לפעול בשכונה אחרת. המיקום המדויק עדיין אינו ברור, אבל את אנשי הצוות לא הצליחו ההסברים לשכנע: שם מתעקשים כי למהלך תוצאה חד-משמעית בדמות סגירה.

עוד הבטיחו בעירייה כי לא תתקבל כל החלטה בנושא מבלי שתזכה להסכמת ההורים וההנהלה, וכי בימים אלה נערכות בדיקות שמטרתן לאתר פתרון שיהיה לשביעות רצונם של כל הצדדים. למרות הכל, מגלים ההורים סקפטיות שבאה לידי ביטוי, בין היתר, בכך שרבים נמנעים מלרשום את ילדיהם לבית הספר בשנה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק