בית ספר (אילוסטרציה)
אילוסטרציה | צילום: אייל בן יעיש

"אני מרגישה רע מאוד" - המורה המלמדת בכיתה ד' לחינוך מיוחד בבית הספר יסודי במרכז הארץ מנסה להתאושש לאחר שהותקפה אתמול על ידי תלמיד בן 10 וחצי ונפצעה. בשיחה עם חדשות 2 Online מבית החולים איכילוב שם היא מאושפזת היא אמרה כי קשה לה לסבול יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא כועסת עליו, הוא מסכן, הוא רק ילד", היא ציינה - ואמרה כי היא עדיין מקבלת זריקות. ככל הנראה, היא ניסתה למנוע ממנו מלהרוס באמצעות מעדר חפצים במוסד החינוכי - אז מעדה ונחבלה לאחר שדחף אותה לטענתה. היא סובלת מחבלות בגפיים, והטיפול במקרה הועבר לגורמי הרווחה.

ממשרד החינוך נמסר אתמול "כי מדובר בילד עם צרכים מיוחדים ובאירוע חמור שמטופל על ידי הגורמים המקצועיים". בהסתדרות המורים הביעו "צער רב על מקרה חמור של אלימות שבו מעורב ילד אלים מהחינוך המיוחד המשולב בבית ספר רגיל בתל אביב. הסתדרות המורים מצרה על כך שמשרד החינוך ועיריית תל אביב לא דאגו מבעוד מועד לשבץ את התלמיד האלים במסגרת שתואמת את צרכיו".

"הסתדרות המורים לא תתפשר נגד אלימות כל שהיא נגד עובדי הוראה. אנו דורשים שהרשות המקומית תדאג באופן מיידי לשיבוץ חלופי עבור התלמיד האלים". מאז אתמול הגיעו לבקר אותה חברים רבים וגורמי חינוך, כדי לעודד אותה במצבה הקשה.

פירון: "חייבים להיאבק באלימות" 

שר החינוך שי פירון הגיב לפרשה בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר ששוחח עם המורה: "אנחנו חייבים להיאבק באלימות, לגלות סובלנות מינימלית לכל גילוי של אלימות, ולא לוותר. מורים ותלמידים צריכים להרגיש שבית הספר הוא סביבה בטוחה". פירון טען כי האלימות היא "גם באחריות המשרד וגם חלק מאווירה כללית - בכבישים, בהיקף החשיפה התקשורתית לאלימות, גם מילולית וגם כוחנית, ביחס של ההורים למורים, ועוד". 

פירון קרא לעוקביו "להתגייס נגד האלימות - לא ניתן לה יד. זה בידיים של מערכת החינוך, אבל גם בידיים שלכם". פירון פנה למורה ואיחל לה החלמה מלאה: "ריגשת אותי וגרמת לי לחוש בגאווה גדולה. רפואה שלמה לך ולחברה כולה".