כתבה על נוער עולה מאתיופיה
נתונים קשים מדוח הנוער בסיכון | צילום: חדשות 2

נתונים קשים על הנוער במצוקה במדינת ישראל: בשנה האחרונה זינק ב-15% מספר הנערות מתחת לגיל 17 שנכנסו להריון, 90% מהן בחרו לעבור הפלה - כך עולה מנתוני דוח עמותת "עלם" לנוער בסיכון.

עוד עולה ממנו כי ילדים בני שמונה עד 10 נוהגים לשוטט במשך חודשים ברחבי הארץ - ירידה דרמטית בגיל השוטטות של בני הנוער בישראל.

הדוח, המסכם את שנת 2009, מצביע על גידול של 10% במספר הדיווחים על אלימות פיסית ומינית בקרב בני נוער; אחד מכל חמישה נערים דיווח כי חווה השפלה או הטרדה מינית דרך הרשתות החברתיות, ו-18% מהדיווחים על אלימות היו על שימוש אלים מינית או מילולית באינטרנט. 90% מבני הנוער בסיכון דיווחו כי הם שותים אלכוהול באופן קבוע.

"לפעול למיגור התופעות העולות מהדוח"

בעמותת "עלם" קושרים את הנתונים המדאיגים במשברים אישיים שעוברים הילדים בסיכון, וכן בבעיות משפחתיות, במשבר זהות וכן בגלל היעדרותם הממושכת של ההורים מהבית. "אני קוראת למשרדי הממשלה, לארגוני המגזר השלישי ולהורים לשלב ידיים ולפעול יחד למיגור התופעות הקשות שעולות מהדוח", אמרה אמש נשיאת עמותת "עלם", נאווה ברק.

לקראת יום העצמאות שבה העמותה להשיק את פרוייקט "דגל אודות התקווה" - במסגרתו כל תרומה של 10 שקלים לעמותה, תדליק נורה אחת במגדלי עזריאלי בתל אביב. זאת, בניסיון לגייס עוד ועוד תרומות למען הנוער בסיכון בישראל.