אם בדור הספר את חוברות הסקס היה ניתן להחביא בארונית הגבוהה ולמנוע מהילדים להגיע אליהן - בדור האינטרנט הילדים הקטנים חשופים לתכנים מיניים ברשת ולא תמיד מרצונם.

סיפור אחד ממחיש עד כמה המצב מסוכן. משפחה אחת בישראל הציבה את המחשב בסלון הבית, כמו שצריך, אך לאחר זמן מה התברר להורים כי ילדיהם הקטנים היו חשופים לתכנים מיניים ברשת. "הילדה חיפשה את המילה פרפר וזה הביא אותה לאתר פורנו והילד חיפש סוסים וזה הביא אותו לאתר דומה", סיפר אב המשפחה. "הם ראו תמונות שלא ידעו שקיימות - לקח להם זמן לעכל את מה שהם רואים, זה ממש פחד".

נער: "נחשפתי לפורנו בגיל 10"

במשחקים שונים ברשת שנראים מבחוץ "תמימים" - ניתן להבחין בתכנים מיניים רבים, כמו למשל משחק בו צריך לפתות נערות לקיים יחסי מין בדרכים מתוחכמות. על פי מחקר שנערך באוניברסיטת תל אביב, 29% מהתלמידים בבתי הספר היסודיים נחשפו לפורנו באינטרנט ובתיכון הנתון מגיע עד 73%. חצי מהם נחשפו לתכנים בטעות לא רק באינטרנט, אלא גם בדואר האלקטרוני ובצ'טים שונים.

"קרה לי הרבה פעמים שקפצה לי בחורה ערומה במחשב", הודה נועם לייבוביץ' תלמיד כיתה ו'. "יש לי חבר ששולח לי אתרים ובגיל ממש קטן נחשפים לזה". דור אזולאי בן ה-18, חשב בהתחלה שפורנו הוא אלימות. "הפעם הראשונה שנחשפתי לפורנו היה בגיל 10 וזה מתחיל כשהגוף שלך רוצה את זה - אתה רואה סרטונים ואתה לומד מהם תנוחות חדשות אבל זה לא משנה את מי שאתה".

בת 18: הבנות מתאימות תנוחות פורנו לבנים

מומחים בתחום סבורים כי החשיפה לתכנים פורנוגרפיים ברשת קיצונית הרבה יותר מבעבר. "זה לוקח את ההתבגרות המינית למקום לקוי", סיפר גלעד האן, חוקר בתחום. "אני שומע על עשרות מקרים שאחרי שילדים צופים הם מתנסים". נטע ידיד, מדריכה ארצית לחינוך מיני במשרד החינוך ציינה כי הילדים יכולים לאמץ מידע שגוי מפורנוגרפיה. "בנים יכולים לשאול את עצמם למה הם לא יכולים לקיים יחסי מין חצי שעה או שעה ברצף כמו בסרט פורנוגרפי", סיפרה ידיד. "צריך לדבר לילדים מתוך העולם שלהם ולחשוב איתם בכיתה מה נכון ומה לא".

"בנות צריכות להתאים את עצמן לבנים", אמרה אתי בן ארויה בת ה-18. "אני יודעת מחברות שלי שסיפרו לי על כל מיני תנוחות שהבנים ציפו מהם אבל היא לא אקרובטית ולא יכולה להגיע עם הרגל לאף". במשרד החינוך מתחילים להעביר שיעורי חינוך מיני היום גם בבית הספר היסודי אך השעות לא מוקצות והילדים ממשיכים לגלוש לאתרים שלא לגילם ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק