ישראל: 145
מקום טוב באמצע | צילום: רויטרס

מקום טוב באמצע: ארגון ה-OECD פרסם את דירוג איכות החיים במדינות החברות בארגון, כחלק מחגיגות ה-50 להיווסדו. ישראל מדורגת במקום ה-20 מבחינת איכות החיים, מתוך 34 המדינות החברות בארגון.

המדד של ה-OECD נקרא "אינדקס לחיים טובים יותר", וכולל שלל מדדים שונים הנוגעים לאיכות החיים במדינה. כך למשל, בתחום הדיור מדורגת ישראל במקום ה-27, עם ממוצע של 1.1 חדרים לנפש, בתחום ההכנסות למשק בית, מדורגת ישראל במקום ה-15, אך מתחת לממוצע, עם הכנסות של 19,946 דולר למשק בית ובתחום הממשל מדורגת ישראל במקום האחרון, משום שלרוב האזרחים אין כלל אמון במוסדות השלטון.

בין הנתונים הבולטים, ניתן לציין את תחום הבריאות, בו מדורגת ישראל במקום השביעי, עם תוחלת חיים של 80.7 שנה, נתון מעל הממוצע. עוד נתון מעניין הוא תחום הקהילה, בו מדורגת ישראל במקום ה-18, אחרי ש-93% מהנסקרים סיפרו כי קיים מישהו בקרבתם עליו הם סומכים שיעזור להם בעת צרה.

בנתונים הפחות חיוביים, ניתן למצוא את תחום הסביבה, שם מדורגת ישראל במקום ה-25, משום שרמת הזיהום הנפלט מכלי רכב גבוה מהממוצע. עוד נתון פחות נעים הוא הביטחון האישי, בו מדורגת ישראל במקום ה-22, אחרי ש-3% מהאוכלוסיה סיפרו כי היו קרבן לתקיפה כלשהי בשנה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק