בית הספר הדתי "שלהבת הדרום" בדימונה החליט להפסיק את לימודיה של אפרת דניאל, תלמידת כיתה י"ב, משום שהיא עבדה במקדונלד'ס. הידיעה פורסמה לראשונה ב"רדיו דרום".

דניאל נמצאת בביתה כבר שלושה חודשים כתוצאה מההחלטה. אמה שלומית סיפרה כי "אפרת ניצלה את חופשת הקיץ ועבדה במטבח כשר". עוד ציינה כי "בהפסקה היא יצאה לאכול ולשאוף אוויר למשך מספר דקות וכנראה שתלמידות ראו אותה במדי המסעדה והתלוננו עליה".

הנהלת בית הספר בדקה את התלונה וסילקה אותה בטענה שתלמידה ברשת חרדית אינה יכולה לעבוד במקום מעורב לבנים ולבנות. התלמידה מצדה ציינה: "אין לי בעיה לעזוב את מקדונלד'ס אבל אין טעם שאחזור ללימודים כי מצפים שאשלים את החומר מהכסף של ההורים - אני נמצאת במבוי סתום"

מעיריית דימונה נמסר בתגובה כי "קצין ביקור סדיר פנה להנהלה והגיע עמה לסיכום לפיו הנערה תוחזר ללימודים לאחר שתביע את הסכמתה למלא את בקשות בית הספר, כמו לעזוב את מקום העבודה המעורב".

מנכ"ל מקדונלד'ס: "כשל חמור של מערכת החינוך"

ד"ר עמרי פדן, מנכ"ל ובעלים של מקדונלד'ס, מסר בתגובה: "אנו מבקשים ממשרד החינוך להפסיק לאלתר את השתוללות ה"טאליבן החרדי יהודי בדימונה. מקרה אפרת דניאל בלתי נתפס במדינת חוק  מתוקנת ומזכיר משטרים חשוכים. לא ייתכן שבישראל 2012 יסלקו תלמידה מלימודים, כאשר כל "חטאה" בכך שרצתה לסייע לפרנסת ביתה. אפרת דניאל, כמו הרבה צעירים אחרים, חלקם דתיים, עבדה במסעדת מקדונלדס הכשרה בדימונה לצד השלמת לימודיה בתיכון. זה בלתי נתפס שלמנהלת בית ספר, עובדת משרד החינוך, תהיה חירות לפגוע בעתידה של תלמידה ללא כל סיבה הגיונית או חוקית. בנוסף, אותה מנהלת ניצלה את המצב כדי "לסחוט" את התלמידה שכתנאי לחזרתה ללימודים היא תתחייב לא לשרת בשירות לאומי".

"אין ספק שהיועץ המשפטי לממשלה צריך להתערב ולחקור את התנהלותה של מנהלת בית הספר.
מדובר בכשל חמור של מערכת החינוך והקצנה בגבולות היחסים בין המגזר החרדי לבין הדתי המתון והחילוני בישראל", אמר ד"ר פדן והוסיף: "חובתו של משרד החינוך לתקן את המעוות ולממן לתלמידה מורה פרטית שתסייע לה להשלים את החומר הלימודי שהחסירה במהלך שלושת החודשים בהם הודרה ממערכת החינוך על מנת שתוכל לגשת לבחינות הבגרות יחד עם כל חבריה לכיתה. עד אז, רשת מקדונלדס תירתם ותעזור במימון מורות פרטיות שיאפשרו לאפרת לחזור מהר ככל האפשר לשגרת הלימודים ולסיים את הבגרות. כאזרח המדינה הזאת אני מתבייש באירועים בדימונה ומתפלא על נתניהו שהוא מתגאה בדמוקרטיה במדינת ישראל, בעוד שמה שקורה בדימונה הוא תיאוקרטיה (שלטון החוק) ולא דמוקרטיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק